IT-сфера привертає здобувачів хорошими умовами праці і більш ніж гідними зарплатами. Тому з кожним роком туди прагне потрапити все більше людей. Найприємніше, що почати кар’єру в IT можна в будь-якому віці. Але якщо до цього людина працювала в зовсім іншій сфері, то визначитися, чим саме хочеться займатися на терені інформаційних ресурсів і з чого взагалі почати може бути складно. Детальну інформацію як вибрати правильний напрямок в ІТ сфері ви можете отримати за посиланням https://mainacademy.ua/courses/front-end-developer/ Ми ж підготували для вас невелику статтю, яка допоможе зрозуміти, куди потрібно рухатися.
Визначаємося зі спеціалізацією
В ідеалі потрібно вибирати ту мову, до якого лежить душа. Якщо вам не подобатиметься мову, то навчання буде йти дуже туго і в підсумку бажання працювати програмістом взагалі може відпасти.
Другий момент – це складність самої мови. C чого точно не варто починати, так це з вивчення C ++ або низькорівневих мов. С ++ дійсно складний для освоєння, а затребуваність низькорівневих мов падає. Вважається, що простими для освоєння є Python або PHP. Але на практиці і той же Java цілком добре освоюється з нуля, так як у нього досить нескладна логіка. Також можна почати з базових мов розмітки HTML і CSS, а потім освоїти JavaScript. Це вторований шлях у Front-end розробники.
Крім цього, варто враховувати і ще один важливий момент – затребуваність тієї чи іншої мови на ринку вакансій. Адже кінцева мета – знайти роботу в IT-сфері. Тому не полінуйтеся, обов’язково зайдіть на який-небудь популярний сайт з пропозиціями роботодавців та подивіться, які мови зараз затребувані. Випишіть собі топ-5 найпопулярніших і подивіться, який з них ви можете освоїти з найменшими витратами зусиль.
Також вам буде необхідно визначитися і з напрямком програмування. Їх досить багато. Найпопулярніші і відносно легкі галузі – це розробка web-сайтів і сайтів-додатків. Для цього необхідні знання верстки і JavaScript-а, дуже великою перевагою буде вміння працювати з одним з популярних фреймворків JS: Angular, Vue, React. Отримавши ці знання ви можете вважатися повноцінним фронтенд-розробником. А якщо додати до них вміння працювати з серверними фреймворками типу Node, то ви вже будете Full Stack розробником.
З чого почати
Після того, як ви визначилися з мовою, потрібно приступати до його вивчення. І тут ви можете піти декількома шляхами.
Зайнятися самоосвітою
Для цього проревізуйте інтернет на предмет хороших підручників і посібників по потрібному мови і методично студіює їх, виконуючи всі запропоновані завдання. Цей шлях досить складний, тому що новачкові важко оцінити актуальність пропонованої інформації, відокремити основну інформацію від другорядної і змусити себе займатися послідовно і методично день у день. Але, як то кажуть, немає нічого неможливого. В цьому випадку добре, якщо ви знайдете собі ментора, який підкаже навчальні матеріали, вкаже на помилки коду і пояснить, як їх виправити.
Короткі підсумки
Який би шлях ви не вибрали, пам’ятайте, що все залежить від вас. Проявляйте наполегливість у вивченні, зберігайте інтерес до мови, щодня практикуйтеся у створенні коду хоча б потроху і ви побачите, що кожним днем стає все ближче до бажаної професії програміста.