Місцем можливої обсервації потенційно інфікованих коронавірусом обрали санаторій на Яворівщині – ЛОДА

Сьогодні, 25 лютого, відбулося засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС), на якій обговорили план заходів, щоб не допустити або мінімізувати поширення захворювання на коронавірус на території області. Зростання захворюваності в Італії, де є багато українців, особливо вихідців із Західної України, змушує бути готовими до такого розвитку подій.

Про це повідомляє Твоя Львівщина посилаючись на прес-службу ЛОДА.

У рамках підготовки до можливого занесення вірусу на територію Львівської області було визначено базовим медичним закладом лікування у разі виявлення захворювання – Львівську обласну інфекційну лікарню. Інфекційна лікарня є єдиною спецустановою, де надається допомога хворим з інфекційними хворобами, тому саме її визначено як місце надання лікувальних послуг для хворих.

“Лікарня може прийняти 260 пацієнтів, а при потребі 300. Персонал до реагування готовий. Маємо костюми біозахисту, маски, респіратори, необхідні антибактеріальні розчини та інші препарати. У відділенні інтенсивної терапії для допомоги пацієнтам із тяжкою формою перебігу хвороби є необхідні препарати для проведення штучної вентиляції легень, є лабораторія для досліджень тощо. Ми готові для надання допомоги всім категоріям хворих”, – зазначив директор Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Сергій Федоренко.

Світлина з відкритих джерел.

Окрім того, комісія визначила Львівський обласний протитуберкульозний санаторій “Немирів” як місце тимчасової обсервації, де можна утримувати людей, що мали контакт із хворими. Санаторій “Немирів” розташований в мальовничому місці, серед соснового лісу, на відстані 2 км від смт. Немирів, 21 км від районного центру міста Яворів та 80 км від м. Львів.

Світлина з відкритих джерел

“Ми забезпечені засобами захисту, їх є 2000 комплектів. Всі заходи, що ми вживаємо – це відомі заходи, які дають ефект при звичайних гострих респіраторних захворюваннях” – наголосив під час брифінгу Максим Козицький.

Світлина з відкритих джерел

“Ми занепокоєні ситуацією, яка склалася з поширенням небезпечного коронавірусу в Європі. Відтак маємо зробити усі необхідні превентивні заходи, щоб унеможливити або мінімізувати можливість потрапляння хвороби в Україну, зокрема на Львівщину. Отож, на засіданні комісії з ТЕБ і НС ми ухвалили рішення виділити фінансовий ресурс у сумі 25 млн грн з обласного бюджету на закупівлю медтехніки, спеціальних костюмів, засобів гігієни, масок для наших медичних закладів. Наразі на території області не зафіксовано жодного захворювання на коронавірус, однак ми маємо бути готовими до різних викликів у разі виявлення таких хворих на Львівщині і відповідно реагувати на них”, – наголосив перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк.


Медики зазначають, що терапії, яка скерована на знищення самого вірусу у світі не існує, як і самої вакцини. Фахівці наголошують на потребі якнайретельнішої профілактики захворювання.

“Якщо немає ніяких симптомів, людині варто перебувати вдома 14 днів, якщо є симптоми – повідомити сімейного лікаря, після чого бригада екстреної медичної допомоги доставить таку людину в інфекційну лікарню. Усі визначені медичні заклади готові до швидкого реагування на ситуацію”, – розповів в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько.

Світлина з відкритих джерел

Фахівці наголошують на тому, що перебіг хвороби схожий до інших гострих респіраторних інфекцій.

“Якщо місяць тому було обмаль інформації, то сьогодні маємо підстави казати про те, що ця хвороба подібна до інших ГРІ і має легкий перебіг. Для 20% – перебіг важкий і лише для трьох відсотків – летальний. Із 80200 захворілих одужало 27 тисяч, тобто 33%. При правильній організації і своєчасному зверненні, хвороба виліковуються. Пам’ятайте, якщо людина була в країні, де зареєстровано вірус або контактувала із зараженою особою та має хоч один симптом – це привід звернутися до сімейного лікаря або викликати швидку”, – акцентував начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.


“В області є комплексний план профілактики грипу, який вводиться в дію при підвищенні в області випадків захворювання. Ми маємо дві лабораторії, в яких повністю можна ідентифікувати вірус. Найближчим часом ми закупимо тести і зможемо швидше проводити заходи з локалізації вогнища”, – поінформував директор ДУ “Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” Роман Павлів.


На усіх пунктах пропуску, залізничних вокзалах та аеропорту роздаватимуть інформативні матеріали про те, як діяти, аби унеможливити поширення вірусу.

Світлина з відкритих джерел