У Роттердамі (Нідерланди) завершився 65-й пісенний конкурс «Євробачення». Переможцем став Måneskin з піснею Zitti e buoni з Італії, набравши 524 бали. Український гурт Go-A посів п’яте місце із 364-ма балами.
Нагадаємо, загалом у конкурсі брало участь 41 країна. 35 країн змагалися у двох півфіналах 18 та 20 травня. З них у фінал пройшло лише 20-ть: Україна, Литва, Росія, Швеція, Кіпр, Норвегія, Бельгія, Ізраїль, Азербайджан, Мальта, Сан-Марино, Греція, Молдова, Ісландія, Сербія, Албанія, Португалія, Болгарія, Фінляндія, Швейцарія. Вони приєдналися до «великої п’ятірки» засновників конкурсу (Франція, Німеччина, Італія, Іспанія та Великобританія) та країни-організаторки – Нідерландів.
Через пандемію коронавірусу конкурсу довелось змінювати правила, розглядати різні сценарії проведення та імпровізувати. Саме тому «Євробачення-2021» стало унікальним та увійшло в історію.
Як голосували за Україну
Від глядачів Україна отримала 267 балів. Це другий результат у глядацькому голосуванні.
Бали від журі
- 1 – Греція
- 1 – Італія
- 2 – Португалія
- 3 – Норвегія
- 3 – Ісландія
- 3 – Нідерланди
- 4 – Ізраїль
- 4 – Естонія
- 5 – Мальта
- 5 – Румунія
- 5 – Німеччина
- 5 – Австралія
- 6 – Ірландія
- 6 – Азербайджан
- 7 – Латвія
- 7 – Грузія
- 8 – Швеція
- 10 – Бельгія
- 12 – Литва
Як голосувала Україна
Журі (Олександр Пономарьов (голова журі), Alyona Alyona, Іларія, Ігор Кондратюк та ALLOISE):
- 1 – Норвегія
- 2 – Португалія
- 3 – Азербайджан
- 4 – Ісландія
- 5 – Мальта
- 6 – Бельгія
- 7 – Ізраїль
- 8 – Швейцарія
- 10 – Франція
- 12 – Італія
Українські глядачі:
- 1 – Бельгія
- 2 – Швеція
- 3 – Азербайджан
- 4 – Росія
- 5 – Франція
- 6 – Ірландія
- 7 – Швейцарія
- 8 – Фінляндія
- 10 – Литва
- 12 – Італія
Незвичний конкурс
«Євробачення-2021» став найнезвичнішим конкурсом за всю історію. Нагадаємо, що після перемоги на 64-му конкурсі, який проходив у Тель-Авіві в травні 2019 року, голландця Дункана Лоренса, «Євробачення-2020» мало відбутись у Нідерландах. Країна вирішила, що проведе його у Роттердамі. Проте пандемія коронавірусу зруйнувала усі плани та у 2020 році «Євробачення» скасували. Вперше за його історію. А у залі Ahoy, де мали проводити конкурс, відкрили ковідний госпіталь.
У 2021 році конкурс вирішили провести у будь-якому випадку. Організатори розглядали чотири сценарії:
- звичайний конкурс;
- конкурс із соціальним дистанціюванням, за обмеженої кількості присутніх;
- з обмеженою кількістю глядачів у залі та з можливістю використання резервного відео;
- без аудиторії, для конкурсу будуть використані резервні відео.
Було обрано досить м’який третій варіант: кількість глядачів скорочено до 3,5 тисяч (приблизно п’ята частина від місткості арени), а журналістів – до 500-та. Усі учасники, члени команд, журналісти та навіть глядачі мали здавати тест на ковід.
За винятком австралійки Монтень, усі змогли приїхати до Роттердаму. Проте учасники мали надати організаторам зроблений заздалегідь запис, яким можна було за потреби замінити живий виступ. Цим скористались Австралія (через неможливість приїхати) та Ісландія через позитивний тест на коронавірус в одного з музикантів.
Нагадаємо, що солістка українського гурту Go-A Катерина Павленко також занедужала у Роттердамі, проте її тест виявився негативним.
Також організатори дозволили використовувати бек-вокал у записі.