Коли пластикові вікна тільки почали масово приходити в Білорусь, вимоги до якості у споживачів були невисокі. Вікно виглядало красиво, акуратно і цього було достатньо. Зараз, коли на віконному ринку висока конкуренція, покупцям доводиться замислюватися, які вікна краще?
Якщо ви шукаєте хороші пластикові вікна у Харкові то вам допоможуть https://4okna.ua/ .В них великий вибір вікон та їхні професіонали підберуть саме те що вам потрібно.
Вибирати пластиковий склопакет можна спираючись на хороший відгук сусіда чи родича, а можна детально вивчити питання самому. Розглянемо фактори, які впливають вплинув на вибір віконної конструкції. Від них залежить, наскільки добре пластикове вікно буде функціонувати.
Скло
Віконний ринок пропонує хороший вибір стекол з різними характеристиками – міцні, енергозберігаючі, вітражні, дзеркальні. Розповімо про скла, які користуються найбільшою популярністю:
- Теплоізоляційне – скло з срібним покриттям. Добре зберігають тепло в будинку, тому підходять для прохолодних квартир.
- шумоізоляційний – міцне багатошарове скло із високим рівнем придушення шуму. Якщо квартира або офіс розташовані в людному місці, вибирайте цей матеріал.
- Вандалозащітное – відрізняється високою пожежостійкість та безпеки.
- Сонцезахисний – зменшує проникнення сонячних променів. Прозорість такого скла нижче, ніж у звичайного.
При установці віконної конструкції завжди перевіряйте скло на наявність сколів і подряпин.
Кількість камер
Скляна частина вікна складається з декількох деталей, проміжок між якими називають камерою. Пластиковий профіль з однієї і двома камерами підходять для теплого клімату і тихих районів. Білоруські покупці частіше вибирають двокамерну ПВХ-вікно. Воно добре зберігає тепло і захищає від вуличного шуму. Володарям квартир в галасливих районах краще вибрати профілі з чотирма і більше камерами. Враховуйте, що кількість камер впливає на вагу самого ПВХ-профілю тому фурнітура в багатокамерних склопакетах повинна бути міцної і надійної.
Ущільнювач
Якість ущільнювача впливає на герметичність і зовнішній вигляд склопакета. Вони бувають:
гумові – цей матеріал якісно заповнює отвори, має невисоку вартість, але недовговічний, прослужить не більше 7 років;
силіконові – вище за ціною, але прослужать значно довше. При гарному догляді термін служби складає 15-20 років. Підходить для експлуатації при низьких температурах;
каучукові – потребують періодичної мастилі. Каучук володіє хорошими ущільнювальними властивостями, тому його радять використовувати в віконних блоках великих розмірів. Термін служби такого матеріалу – 8-10 років.
Фурнітура і стулки
Щоб склопакет прослужив довго, вибирайте якісну заводську фурнітуру з нержавіючих сплавів. На ручках, петлях, гвинтах і запірних механізмах краще не економити. Якщо квартира або офіс знаходяться на першому поверсі, не забудьте поставити противовзломную фурнітуру.
Стулки ділять віконну конструкцію на частини, і дають можливість відкривати вікно для миття або провітрювання. Суцільне вікно допустимо ставити тільки в приміщеннях з хорошою вентиляцією. Заздалегідь подумайте, чи зручно буде їх мити. Якщо приміщення на першому поверсі, знадобиться сходи, а якщо вище, доведеться викликати клінінгову службу, яка працюватиме на висоті.
Інші варіанти стулок:
- У житлових квартирах частіше ставлять склопакети з одного стулкою. Це найбільш дешевий варіант.
- У кухні поставте віконний блок з функцією провітрювання. Відкриватиметься тільки верхня частина.
- У вітальні можна поставити ПВХ-профіль з повним відкриттям. Головне подбати про безпеку дітей і встановити спеціальні блокатори.
Щоб замовити вікна, які прослужать довго і якісно, вибирайте перевірені компанії. Ставте тільки ті віконні блоки, на яких є маркування з логотипом виробника і датою випуску. Якщо маркування відсутнє, це привід задуматися, наскільки надійна фірма.
Термін служби склопакетів – 30-40 років. Підходьте до вибору пластикового склопакета обдумано. Це вбереже від зайвих витрат та збереже ваші нерви.