Чим себе зайняти під час карантину?

З 12 березня і щонайменше до 3 квітня в Україні оголосили карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції. Твоя Україна вирішила поділитися корисними джерелами, які ваше сидіння вдома зроблять цікавішим та веселішим.

Влаштуйте “сімейні” 3D-тури музеями України та світу

В Інтернеті можна знайти 3D-екскурсії в дуже хорошій якості. Є можливість подорожувати, як Україною, так і закордоном.

Інформаційний портал vezha.ua пише, що компанія “Google” спільно з Міністерством культури України зробили віртуальний туру музеями України просто неба. Це сім автентичних музеїв: народної архітектури та побуту “Шевченківський гай” (Львів), Національний музей народної архітектури та побуту (Ужгород), Мамаєва Слобода (Київ), Резиденція Богдана Хмельницького (Чигирин), Запорізька Січ та інші. Кожен з них становить собою віртуальну подорож де можна перенестися на століття назад і доторкнутися до минулого, познайомившись з українською культурою і побутом.

За ЦИМ та за ЦИМ посиланнями можна, наприклад, відвідати Одеський художній музей, директором якого зараз є відомий український художник Олександр Ройтбурд. Походити різними залами, подвір’ям та підземеллями, подивитися на картини та експозиції…

За ЦИМ посиланням можна відвідати Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, а за ЦИМ – 3D-екскурсію по музею АТО в національному історичному музеї у Дніпрі.

Також у два кліки можна ознайомитися з мистецтвом різних країн світу (з описами експонатів англійською).

– Національний музей природознавства з понад 500 мільйонами екземплярів рослин, тварин, корисних копалин, мінералів, каменів, метеоритів, а також культурних артефактів, створених людиною (Вашингтон, США).
– Національний музей жінок у мистецтві, присвячений винятково досягненням жінок у візуальному, виконавському та літературному мистецтві (Вашингтон, США).
– Білий Дім (Вашингтон, США).
– Національний музей Військово-повітряних сил США – найстаріший і найбільший музей військової авіації у світі, де представлено понад 360 літаків і ракет (в 6 милях на північний схід від Дейтона, штат Огайо).
– Версальський палац (Франція).
– Тейт Британія – художній музей у Лондоні з найбільшим у світі зібранням британського мистецтва з 1500 року до наших днів, включно з “Офелією” художника Джона Мілле.
– Музей Ван Гога (Амстердам, Нідерланди).
– Театр-музей Сальвадора Далі, створений самим художником-сюрреалістом (Фігерас, Іпанія).
– Національний музей Кореї – провідний музей корейської історії та мистецтва (Сеул, Південна Корея).
– Міжнародна виставка “Art Basel”, де можна переглянути близько 2000 об’єктів сучасного мистецтва (відома перформансом із бананом та скотчем).

Більше – на Google Arts&Culture.

Слухайте казки народів світу, озвучені відомими українцями

Найкращі казки народів світу, вибрали та озвучили в рамках проєкту “UA:Казки”. Їх читали: учасник гурту “Dakhabraha” Марко Галаневич, поет і прозаїк Сергій Жадан, актор театру, кіно та дубляжу Євген Малуха (відомий озвучкою Гомера Сімпсона та Альфа), хіп-хоп виконавиця Alyona Alyona, учасниця гурту “YUKO” Юлія Юріна, телеведучий Майкл Щур, ресторатор Євген Клопотенко, Jamala, солістки гурту “Dakh Daughters“, учасниця гурту “Pianoboy” Оля Шурова та інші. До кожної казки цього проєкту є ілюстрації, які зробили Женя Гайдамака і Маша Фоя. Ці картинки можна завантажити та розмалювати разом з дитиною.

Займайтеся творчістю

В Мережі є  безліч онлайн-майстер-класів з аплікації, оригамі, виробів з тканини та інших підручних матеріалів. 

Вчіть історію України з братами Капрановими

Нещодавно українські письменники Дмитро і Віталій Капранови створили “Канал імені Т. Г. Шевченка”, де цікаво розповідають про історію нашої країни. Наприклад, з відео “Таємна історія Княгині Ольги” можна дізнатися, що Ольга прославилася не помстою за смерть свого чоловіка, а тим, що стала “матір’ю податкової системи” (хоча цілком могла стати  й першою “хрестителькою”).

Останнім часом брати Капранови радять подивитися відео “Навіщо Росії Україна?” та “Хто такі Чумаки?”. Але найпопулярнішим з їхніх роликів досі залишається “Історія України за 10 хвилин”, який менше ніж за місяць набрав пів мільйона переглядів.

Користуйтеся онлайн системою дистанційної підтримки навчання у школах, ліцеях та гімназіях України.

Дивіться ютуб-канал “Цікава наука”

Є також безліч каналів для занять спортом вдома

Готуйте щось смачненьке разом

Не забувайте і про здорове харчування

Поповніть свій запас іноземних слів

Почитайте нарешті ту цікаву книгу, яка уже вкрилася пилюкою, бо шалений ритм вашого життя не дозволяв вам до неї дістатися

А головне – черпайте від життя лише позитив. Мийте руки, тримайте дистанцію, одягайте маски… Будьте розумними та відповідальними, ну і, звичайно, здоровими.