Україна зі світовим рекордом взяла чотири “золота” в плаванні на Паралімпіаді-2020

Українські плавці Євген Богодайко (категорія S9), Максим Крипак (S10), Михайло Сербін (S11) і Денис Дубров (SM8) завоювали золоті медалі Паралімпіади-2020 на дистанції 100 метрів брасом, 100 метрів вільним стилем, 100 метрів брасом і 200 метрів комбінованим стилем відповідно.

26-річний Крипак проплив дистанцію за 50:64, встановивши світовий рекорд. Українець покращив час попереднього досягнення на 0,23 секунди.

Крипак встановив світовий рекорд

Максим після першої половини дистанції був третім, але зміг показати блискучу швидкість, завоювавши “золото”.

32-річний Дубров невдало стартував, пропливши перші 50 метрів лише п’ятим. Фінальна частина виступу виявилася більш успішною. Дніпрянин увімкнув свою фірмову швидкість, вирвавши “золото”.

Результати 200-метрівки комбінованими стилем

17-річний Сербін не був у ролі фаворита, але видав видатну гонку, здобувши несподіване “золото”.

Результати запливу Сербіна

27-річний Богодайко продемонстрував неймовірну волю до перемоги, вирвавши нагороду на останніх секундах.

Результати запливу Богодайка. Джерело: кадр з трансляції

Плавець із Полтави невдало стартував і першу половину запливу був у ролі наздоганяючого. 50-метрівку Євген завершив на третьому місці, але заключні метри гонки провів блискуче.

Євген поступово наздоганяв суперників і у вирішальний момент зміг торкнутися бортика першим.

Таким чином, Україна завоювала вже сім нагород найвищого ґатунку на Паралімпійських іграх в Токіо.