Стічні води Радехівського цукрового заводу забруднюють річку

У водах річок Західний Буг та Київський потік, що є притокою Західного Бугу і куди відбувається скид стічних вод із ТзОВ «Радехівський цукровий завод», виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин. Про це 2 січня повідомила прес-служба Державної екологічної інспекції у Львівській області.

Фото ілюстративне

Проби для аналізу води працівниками Інспекції були взяті 19 грудня 2019 року. У висновках повідомлено про значне перевищення концентрації хімічних речовин. Зокрема, у р. Західний Буг поблизу с. Тишиця Кам’янка-Бузького району (вище впадіння річки Київський Потік) показники амонію перевищують норму у 4,6 рази, нітрити в 1,6 рази, біохімічне споживання кисню (БСК5) в 3 рази, залізо загальне в 1,3 рази. Також рівень розчиненого кисню нижче норми – 5,8 мг/дм3 при нормі не нижче 6,0 мг/дм3.

А вже у 100 м нижче впадіння р. Київський Потік – амоній перевищує норму у 6,4 рази, нітрити в 2,2 рази, БСК5 в 4,7 рази, хімічне споживання кисню в 1,3 рази, залізо загальне в 12 разів, кисень розчинений ще більш нижче норми – 5,2 мг/дм3.

Що стосується показників води з р. Київський Потік, то там проби були взяті біля с. Нестаничі Радехівського району (нижче цукрового заводу) та при впадіння у р. Західний Буг.

Показники на р. Київський Потік наступні:

  • нижче ТзОВ «Радехівський цукор», біля с. Нестаничі – амоній в 6,6 рази, нітрити в 1,9 рази, БСК5 в 5 разів, ХСК в 2 рази, залізо загальне в 96 разів, кисень розчинений 4,9 мг/дм3 при нормі не нижче 6,0 мг/дм3;
  • при впадінні в р. Західний Буг, біля села Тишиця – амоній в 3,4 рази, нітрити в 1,6 разів, БСК5 в 2,3 рази, ХСК в 1,2 рази, залізо загальне в 48 разів, кисень розчинений 5,1 мг/дм3 при нормі не нижче 6,0 мг/дм3.

До слова, власником Радехівського цукрового заводу є один з найбільших європейських виробників цукру – німецька компанія Pfeifer & Langen.