На Пустомитівщині невідомі особи пошкодили археологічну пам’ятку національного значення (фото)

У понеділок, 21 грудня, близько 12:00 год. до Пустомитівського відділ поліції звернулася 62-річна жителька Львова, співробітниця “Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України”, яка повідомила, що у селі Звенигород Пустомитівського району невідомі особи пошкодили археологічну пам’ятку національного значення.

Про це інформує Твоя Львівщина посилаючись на Відділ поліції Львівської області.


Окрім того, про даний факт повідомили на своїй facebook-сторінці Давидівська територіальна громада:

“Дуже прикро про це повідомляти, але археологічні розкопки на території національного заповідника “Древній Звенигород” намагалися обікрасти.
Допоки одні здійснюють масштабні роботи по відновленню національної пам’яті та відбудові княжої величі, то інші хочуть “легко заробити” на “чорній археології”.
За повідомленням старости Звенигородського старостинського округу Наталії Толопко, на місце злочину прибули представники національної поліції. Справа буде передана у відповідні органи.
Імовірно злочин здійснили у ніч напередодні дня Святого Миколая.
Сподіваємося,що таке більше не повториться, а злочинці будуть покарані”.


На місці події працювала слідчо-оперативна група та співробітники інших служб територіального підрозділу поліції. Як встановили правоохоронці, невідомі особи зруйнували частину археологічного розкопу в урочищі “Замок” на території пям’ятки археології національного значення “Городище літописного міста Звенигород”. Поліцейські виявили численні руйнування у профілях на різній висоті, а також видовбані невідомими ями, які порушили цілісність культурних відкладів.
Таким чином зловмисники зруйнували дерев’яні конструкції княжої доби кінця ХІ-початку ХІІІ століть. Встановлено також, що невідомі проводили незаконні археологічні дослідження за допомогою металошукача.



За фактом слідчі Пустомитівського відділу поліції за процесуального керівництва Львівської місцевої прокуратури № 3 відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 298 (Незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання – штраф від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють усі обставини події та причетних до правопорушення осіб.