У Львові медики зафіксували рідкісне ускладнення у 11-річної пацієнтки, яке у світі трапляється вкрай рідко. Після COVID-19 в дитини почали відмовляти руки і ноги.
Про це повідомляють медики, пише ukrinform.ua.
COVID-19 Соломійка перенесла у легкій формі, із симптомів була лише втрата нюху та смаку. Та вже за кілька тижнів у дитини почала сильно боліти голова і вона відчула затерпання та слабкість в ногах, а потім – в руках. За якийсь час Соломійка уже не змога втримати виделку.
Дитину терміново госпіталізували одразу в реанімацію нашої Дитячої лікарні, де вона провела два тижні. Медики встановили дитині діагноз – гострий поперечний мієліт в шийному відділі хребта та спастична тетраплегія (зниження рухової активності у верхніх та нижніх кінцівках) з порушенням функцій тазових органів. Це запальне інфекційне захворювання спинного мозку, при якому блискавично вражаються рухова та чутлива здатність.
Проте лікарі задались питанням, що могло спровокувати хворобу? Як з’ясували медики, COVID-19 запустив хибну роботу імунної системи, яка почала сприймати клітини спинного мозку як чужорідні, атакуючи свій же організм.
За два тижні в реанімації стан Соломійки вдалося стабілізувати. Ще місяць дитина лікувалася в неврологічному відділенні: займалася з реабілітологом, аби перешкодити знерухомленню суглобів, вона знову вчилася сидіти, а потім уже й ходити.
У медичній установі зазначають, що ця історія трапилася торік у травні, саме тоді Соломійка потрапила в реанімацію. Відтоді дівчинці та лікарям довелося докласти чимало зусиль, аби відновитися. Нині після чергового планового огляду нарешті можемо сказати, що хвороба відступила – розвиток ускладнення призупинено, рухливість ніжок і ручок відновлено.
Медики нагадують, останні хвилі коронавірусу є дедалі агресивнішими, зокрема, до дітей! Вони призводять до різного роду ускладнень: уражень серцево-судинної та нервової системи, головного мозку, панкреатиту, плевриту, пневмоній тощо. Тому щоб ефективно уберегти себе від важкого перебцгу хвороби – вакцинуйтесь.
Джерело: Цинічний Львів