Купуємо заміський будинок. Як вибрати кращий варіант?

З приходом весни пожвавиться ринок заміської нерухомості України. Варіантів котеджів, виставлених на продаж, більш ніж достатньо, так що вибирати доведеться довго.Найбільший асортимент заміських котеджів ви знайдете за посиланням www.dom4m.com.ua/proekty-odnoetazhnyh-domov/ Ми ж розглянемо найбільш важливі поради, які можуть допомогти при огляді будинку.

В даній статті наведемо поради та рекомендації тих українців, для яких покупка власного будинку стала вже минулим, а значить, у них є найважливіша перевага – вони на практиці відчули, що означає вибирати собі заміський будинок.

Будь-яка покупка заміського будинку повинна починатися з чіткого визначення цілей, для яких і купується будинок. Деякі сім’ї вибирають будинок для того, щоб цілий рік жити за містом. Для інших купівля заміського будинку – це засіб для отримання прибутку від його здачі в оренду. Є й ті покупці, які мають намір жити в будинку лише в теплу пору року. Природно, вибирати готовий будинок слід, виходячи з цих цілей.

Другий найважливіший момент – це вибір місця, в якому буде розташовуватися будинок. Якщо ви працюєте в місті, то необхідно підшукувати варіанти будинків, розташованих в 10-20 кілометрах від міської межі.

Важливий аспект – наявність інженерних комунікацій. Той факт, що поряд з будинком знаходиться газова труба або біля ділянки стоять стовпи з електрикою, зовсім не означає того, що в будинку буде світло і газове опалення. Наприклад, далеко не завжди можна підключити конкретний будинок до магістральної газової труби, навіть якщо вона і проходить в безпосередній близькості від ділянки. Те ж саме можна сказати і про електрику. Іноді лінії електропередач не вистачає потужностей, а значить, доведеться переплачувати за кожен кіловат. Для того, щоб уникнути подібних ситуацій необхідно попросити у власників будинку документи, уважно вивчити їх, дізнатися, регулярно вноситися плата за користування всіма інженерними комунікаціями.

Також будь-яка покупка заміського будинку повинна включати в себе вивчення всіх документів, пов’язаних з самою земельною ділянкою. За нормами будівництва будь-яка господарська будівля має розташовуватися не менше ніж в 1 метрі від сусідньої ділянки. Сам будинок повинен бути розташований мінімум в 3 метрах від паркану. Тому, перш ніж укладати угоду, необхідно поговорити з сусідами, уточнити, чи немає у них претензій до кордонів ділянки. Досвідчені фахівці рекомендують викликати за свій рахунок геодезистів, які визначать точні розміри ділянки, покажуть Вам генплан забудови даного селища. Повірте, це дозволить в майбутньому заощадити масу часу, грошей і нервів при спілкуванні з сусідами.

Потрібно ознайомитися і з документами на земельну ділянку. Обов’язково уточніть, яким саме способом власник будинку став власником ділянки (дарування, купівля на аукціоні або у третьої особи). Усі будівлі на ділянці повинні бути офіційно зареєстровані, а необхідні зміни внесені в документи.

Ще один важливий момент – необхідно уточнити в сільській раді або БТІ історію даної ділянки, чи не було раніше на ньому інших будівель. Іноді трапляються ситуації, коли після пожежі був побудований новий будинок, а власники старого можуть пред’явити йому свої права на власність. Також варто відзначити, що іноді покупка заміського будинку може виявитися незаконною по тій простій причині, що об’єкт заміської нерухомості перебувати на сільськогосподарських землях або на землях лісового фонду, де будівництво і зовсім заборонено.

Виходячи з усього перерахованого вище, можна відзначити, що сама безпечна і надійна покупка заміського будинку – це покупка за допомогою агентства нерухомості, яке візьме на себе всі турботи по перевірці документів і дасть гарантії того, що обраний вами котедж повністю чистий з правової точки зору.