Касовий апарат в смарфоні – ноу хау для підприємців!

Як це працюватиме? А також які штрафи очікують підприємців за порушення законодавства!!!

З 1 серпня 2020 року податкова служба запускає касові апарати в смартфоні. Поки що користуватися програмним РРО можна за бажанням підприємця.
Фото взято з відкритих джерел

З 1 серпня 2020 року підприємці можуть використовувати програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО) для проведення розрахункових операцій під час продажу товарів і послуг, торгівлі валютними цінностями, приймання готівки для подальшого її переказу.

Голова ДПС Олексій Любченко повідомив що:

«Запровадження програмних РРО є альтернативою традиційним РРО (касовим апаратам). Ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб вже з 1 серпня бізнес мав змогу скористуватися новими можливостями проведення розрахункових операцій», – заявив він.

Безкоштовне програмне РРО від ДПС може бути застосоване підприємцями, які мають будь-який пристрій, що підтримує операційні системи Android і Windows та має підключення до мережі Internet. Поки що використання програмного РРО є добровільним. Про це повідомляє аналітичний портал.

З 1 січня 2021 року буде розширений перелік видів діяльності, для яких стане обов’язковим використання РРО (традиційних або програмних). Також буде запроваджений механізм кешбеку.

На другому етапі РРО будуть використовувати підприємці, які продають ювелірні вироби, старі товари в магазинах, ліки та медичні вироби, надають платні послуги в сфері охорони здоров’я, реалізують складні побутові прилади, які підлягають гарантійному ремонту, працюють як готелі, ресторани, кафе, турагентства і туроператори, продають деталі для авто.

З 1 квітня 2021 року застосування РРО стане обов’язковим для ФОП, які є платниками єдиного податку другої, третьої та четвертої груп незалежно від видів діяльності.

Ті підприємці які не перейдуть на обов’язкове використання РРО, то будуть змушені сплатити штрафи які встановленні законодавством, вже від завтра,а саме :

10 % (за перше порушення)

50 % (за кожне наступне порушення) вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг).

Про це йдеться в джерелі.

А також, з 1 січня 2021 року розмір штрафу становитиме 100 % і 150 % вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) за перше й наступне порушення відповідно.

Додаткові штрафні санкції до вже передбачених Законом № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не встановлюються.