Міфи і правда про життя в заміському будинку
Якщо почитати коментарі людей і зіставити їх з поширеними питаннями тих, хто тільки планує перебратися за місто, можна виділити дев’ять найпоширеніших міфів:
Міф 1: Переїхати – це дуже дорого
Частково це правда, якщо ви купуєте ділянку, матеріали, наймаєте будівельників і оплачуєте послуги різних служб (газ, каналізація, електрика, МНС та ін.), При цьому продовжуєте жити в місті і оплачувати квартиру, так як продати її не можете, поки не добудують будинок, в який можна переїхати.А ще не варто забувати про план будинку .
Якщо ж ви купуєте готовий будинок з усіма комунікаціями, то питання вирішується набагато швидше, а фінансові втрати будуть в рази менше – ви можете відразу продати своє житло і оплатити нове, або оформити розстрочку або кредит. Більш сучасне рішення – Trade In, при якому ви віддаєте старе житло в залік споруди нового, і продовжуєте жити в своїй квартирі до тих пір, поки не стане можливим переїзд в новий будинок. Так що з такої точки зору міф про дорожнечу переїзду – дійсно міф.
Міф 2: З транспортом завжди будуть проблеми
Тут все залежить тільки від одного фактора – розташування будинку. Якщо ділянка знаходиться в глибинці, серед хуторів і сіл, то доїхати до міста звідти без особистого авто буде дуже складно, а на автомобілі – досить довго, враховуючи, наскільки часто на трасах утворюються пробки. Якщо ж будинок знаходиться всього в парі кілометрів від міста, то поїздка займе мінімум часу – не більше, ніж на звичайному міському транспорті.
Міф 3: Комунальні послуги надзвичайно дорогі
Знову ж таки, все залежить від ряду факторів. Наприклад, якщо в будинку є газ, то опалення буде обходитися на порядок дешевше. Наявність гарної електрифікації вирішує проблему з вибором і покупкою побутової техніки, а при розміреній витраті рахунки за електрику будуть не більше, ніж у звичайній квартирі. Центральне гаряче водопостачання – приємний і економний бонус для мешканців заміських будинків, але зустрічається воно, як правило, тільки в сучасних житлових комплексах – в звичайних селах навіть холодне водопостачання в будинку є скоріше розкішшю, ніж звичайною справою. Бойлерне опалення та нагрів води обійдуться дорожче, ніж гаряча вода в місті, а й ці ціни цілком підйомні.
Міф 4: Податки дуже високі
Це абсолютний міф – розрахунок податків проводиться за стандартною схемою, де враховується кадастрова вартість ділянки і будинку, і від суми цих показників вираховується відсоток, який і необхідно оплачувати. При такому розрахунку дійсно високі податки будуть тільки, хіба що, з величезного котеджу.
Міф 5: З пропискою та реєстрацією все складно
Сьогодні складнощів з пропискою немає – прописатися можна в будь-яке житло, готове до всесезонного проживання, яке має комунікації, капітальний фундамент і зареєстроване в реєстрі житлових будинків.
Міф 6: Ніяких шкіл, садків і поліклінік
Це може відноситися тільки до будинків, що знаходяться в маленьких селах або селищах – в них рідко зустрічаються старші школи та медичні установи. У будь-якому сучасному житловому комплексі для мешканців будуть працювати дитячі садки, школи та медичні лабораторії. Також в сучасних приватних секторах і заміських ЖК працюють не тільки магазини, але і СПА-салони, спортивні центри, салони краси і безліч інших розважальних та оздоровчих закладів.
Міф 7: З комунікаціями будуть великі питання
Таке сьогодні зустрічається все рідше – навіть в старих дачних кооперативах електрику є на кожній дільниці, і до кожної ділянки підведена вода, правда, в основному холодна. Якщо ж говорити про більш сучасних кооперативах і житлових комплексах, то там часто є не тільки вода і центральна система водопостачання, а й каналізація, газ і дренажні системи.
Міф 8: Зв’язок за містом залишає бажати кращого
Мобільний зв’язок сьогодні працює без перебоїв практично повсюдно – за це можна подякувати величезну кількість вишок, які обплутали країну своєю «мережею». А ось з інтернетом справи йдуть складніше, особливо у віддалених селищах, де на одну вишку доводиться величезна кількість людей – потужності сигналу просто не вистачає на всіх. Однак в сучасних ЖК такої проблеми немає – найчастіше в них встановлені власні вишки зв’язку і є підключення до дротової операторської мережі – проблем з інтернетом і зв’язком в таких місцях немає.
Міф 9: Утримувати будинок дуже дорого
Це почасти міф, так як якщо в місті обслуговуванням будинків і квартир займаються державні або підрядні організації, то за приватними будинками доглядати доводиться самим мешканцям – вчасно ремонтувати покрівлю, підтримувати стіни в охайному стані, стежити за комунікаціями і проводкою. Але в житлових комплексах з цим набагато простіше – і прибирання територій, і обслуговування мешканця – завдання спеціальних служб.