Електронна автоцивілка — наскільки це надійно

Сьогодні, щоб придбати поліс ОСЦПВ, або «автоцивілку», як його називають в народі, зовсім не обов’язково кудись йти або їхати. Нещодавно в Україні з’явилась можливість оформлення електронного варіанту в онлайн-режимі. З появою цієї страховки думки водіїв щодо неї розділилися: одні вважають, що це дійсно зручно і надійно, інші кажуть, що паперовий варіант краще. Спробуємо розібратися в особливостях е-поліса.

Як оформити електронну автоцивілку

Процедура оформлення е-поліса не має ніяких складнощів. Почати варто з розрахунку орієнтовної вартості страховки за допомогою онлайн-калькулятора. Приміром, можна дізнатися, скільки коштуватиме електронна автоцивілка на https://arsenal-ic.ua/product/avtostrahuvannya/avtocivilka.

Далі схематично процедура оформлення договору виглядає наступним чином:

  • натискаємо кнопку «Купити», якщо вартість і умови страхування влаштовують;
  • заповнюємо необхідну інформацію про авто, вносимо власні персональні дані;
  • обираємо варіант страхування;
  • підтверджуємо внесену інформацію;
  • надсилаємо її до страхової.

Далі за допомогою банківської карти оплачують вартість договору. Відразу ж після цього на вказану адресу надійде електронний поліс. За необхідності його завжди можна роздрукувати на принтері. Важливий момент оформлення: сплатити за страховку слід протягом доби, інакше заявка анулюється. Якщо оплата була здійснена пізніше, слід знову заповнити форму, до якої прив’язати проведений платіж.

Заповнюючи форму про власника авто та його автомобіль, слід робити це дуже уважно. Якщо допущена помилка, такий договір буде вважатися недійсним.

Наскільки надійним є електронний поліс

Такий документ надійно захищений від шахраїв, що займаються підробкою страхових бланків. І це ще не всі його плюси. Його швидко і зручно оформлювати, він потрапляє до власника одразу ж після оплати. Вартість електронної страховки інколи буде менша на 10% у порівнянні зі звичайною, на бланку. Такі знижки пропонують деякі страхові компанії.

Е-поліс неможливо загубити – він буде постійно зі своїм власником у смартфоні, на планшеті або іншому гаджеті. Крім того, у віддалених містечках або селах офіси страхових компаній, як правило, відсутні. Тому для їх мешканців оформлення страхового договору в онлайн-режимі є єдиною зручною можливістю придбати ОСЦПВ у надійній страховій фірмі.

З поліцією також ніяких складнощів не буде — перевірку електронного поліса можна здійснити на сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України за його унікальним номером. Але інколи страховики радять мати при собі ще й роздрукований варіант — це допоможе звести нанівець вірогідність виникнення проблем.

До того ж у разі невеликого ДТП з е-полісом можна скористатися можливістю оформити електронний європротокол.

І наостанок, зрозуміло, що електронна автоцивілка тільки тоді буде діяти, якщо вона придбана у надійній компанії, що має усі необхідні документи та дозволи і пропонує якісний сервіс.