Україна стала п’ятою в світі за кількістю випадків захворювання на кір

Україна увійшла до п’ятірки країн, де люди найчастіше хворіють на кір, свідчить звіт Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Інші чотири країни з найвищими показниками захворювання на кір розташовані в Африці.

У 2018 році країнами з найвищим рівнем захворюваності на кір були Демократична Республіка Конго (ДРК), Ліберія, Мадагаскар, Сомалі та Україна. На ці п’ять країн припадає майже половина всіх випадків кору в усьому світі за 2018 рік.

Загалом торік у світі на кір захворіли майже 10 млн людей, з яких понад 142 тисячі – померли. Більшість із померлих – діти віком до п’яти років.

Найбільше померлих від кору та його наслідків – понад 52,5 тис. – зафіксовано в країнах Африки, 49 тис. – в регіонах Східного Середземномор’я, 39,1 тис. людей померли від кору в Південно-Східній Азії, ще 1300 людей померли від кору чи його наслідків у західній частині Тихоокеанського регіону. У Європі торік від кору померли 200 людей.

Для порівняння, в 2017 році кількість людей, які захворіли на кір чи померли від його наслідків, склала майже 7,586 млн і 124 тис. відповідно.

Наслідками кору є пневмонія та енцефаліт (набряк мозку). Також після захворювання людина може отримати інвалідність або зазнати сильного ураження імунної системи, після якого організм кілька місяців може бути вразливим до інших хвороб.

У ВООЗ наголосили, що такі показники пов’язані зі слабким охопленням населення вакцинацією. На думку ВООЗ, вакцинацією необхідно охопити щонайменше 95% населення планети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *