На Закарпатті двоє чоловіків померли через укуси комах

В останній час збільшилась кількість людей, які звертаються за медичною допомогою після укусу шершня, бджоли або оси. З початку травня “екстренка” Закарпаття 161 раз виїжджала на такі виклики. У двох випадках, які сталися 21 липня, медиків викликали вже занадто пізно

Про це повідомили на Facebook-сторінці Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги, інформує Твоя Львівщина.


Перший трагічний випадок трапився в м. Мукачево – 56-річний чоловік працював вдома у саду і його вжалила в око комаха. Напередодні «швидка» вже надавала йому допомогу з приводу укусу шершня. Тоді життя чоловіка вдалося врятувати. Однак другий, повторний укус викликав анафілактичний шок. Рідні намагались надати допомогу до приїзду «швидкої», але безуспішно…

Другий випадок стався у с. Вонігово Тячівського району – 36 річний місцевий мешканець зателефонував на “103” і поскаржився, що комаха ужалила його у потилицю. І хоча чоловік почувався зле, однак медиків викликав тільки через годину після укусу… «Швидка» була на місці вже за 10 хвилин, але врятувати життя чоловіка не вдалося. Він помер ще до приїзду медиків.

Остаточно причину смерті цих двох чоловіків встановлять судово-медичні експерти.


Ілюстративне зображення

А служба “103” нагадує, що загалом, для здорової людини укус комахи безпечний, але для алергиків та астматиків отрута комах може призвести до важких наслідків. Найбільш небезпечні укуси у голову, шию, грудну клітку, живіт. Це може призвести до набряку дихальних шляхів і смерті від задухи.

Якщо Вас або когось поряд ужалили комахи і Ви бачите раптові і сильні прояви алергії чи інтоксикації НЕГАЙНО викликайте «швидку», розстебніть на ній/ньому одяг, щоб стало легше дихати, покладіть на бік, в разі зупинки дихання переходьте до серцево-легеневої реанімації.

Перша домедична допомога при укусах комах
– Видаліть жало, якщо воно залишилося в шкірі
– Промийте місце укусу з водою та милом
– Покладіть холодний компрес на місце укусу
– Прийміть антигістамінні препарати
– Пийте багато води або солодкого чаю

‼️ЗАСТОСУВАННЯ ЦЬОГО ПРЕПАРАТУ МОЖЛИВО ТІЛЬКИ ПІСЛЯ КОНСУЛЬТАЦІЇ ІЗ СВОЇМ СІМЕЙНИМ ЛІКАРЕМ АБО ЛІКАРЕМ-АЛЕРГОЛОМ


Якщо у вас хоча б раз була анафілаксія (сильна алергічна реакція) у відповідь на укуси, майте при собі готовий розчин адреналіну (епінефрину) дня ін’єкцій у шприц-ручці. Вона продається вже готовою до застосування і залишається тільки вколоти у м’яз ноги. Адреналін має дію, яка протилежна дії гістаміну, — він розширює бронхи і звужує судини, тож відновлює дихання і тиск. На жаль, інших варіантів лікування анафілаксії в чутливих людей НЕМАЄ.

Завчасно можна пройти імунотерапію. Це можна вважати щепленням від алергій, і цей підхід поширюється й на інші алергени, а не лише на укуси членистоногих.