Зеленського просять легалізувати одностатеві шлюби: петиція зібрала необхідні 25 тисяч підписів

Петиція із закликом легалізувати одностатеві шлюби в Україні зібрала понад 25 тисяч підписів. Тепер її має розглянути президент Володимир Зеленський.

Голова ГО “Українські військові ЛГБТ за рівні права” та об’єднання ЛГБТ-військових Віктор Пилипенко вважає, що президент повинен зробити все для того, щоб одностатеві шлюби в країні стали законними.

Він наголосив на тому, що ЛГБТ-люди завжди були серед військових, але не завжди були видимими.

Так, ми невеличка група українського суспільства, нас всіх всього лиш від 7 до 12 відсотків. Через те, що нас мало і часто ми мало видимі, на нас зганяють свою агресію та ненависть радикали, носії радянської моралі, тюремних понятій та духовних скреп… З 1991 року, 2014-го, 24.02.2022 ми у лавах ЗСУ, НГУ, добровольчих батальйонів боронимо Вітчизну від загрози російської тиранії, імперіалізму, загрози тюремного закріпачення нашого права на свободу та існування,
– сказав він.На сайті ОП петицію зареєстрували 3 червня. Необхідна кількість українців підтримала її 9 липня.

«У цей час кожен день може бути останнім. Хай люди однієї статі отримають можливість створити сім’ю й мати офіційний документ, що підтвердить це. Їм необхідні такі ж права, що й у традиційних пар», — написала авторка петиції.

Одностатеві пари в Україні юридично не мають права на укладання шлюбу, не можуть спільно володіти майном, успадковувати майно партнера або партнерки, спільно виховувати дітей. У випадку смерті одного з партнерів інший не зможе взяти під опіку його неповнолітніх дітей, бо не є прямим родичем померлого.