Російський окупант, що дезертирував, ховався вдома у місцевого жителя в Шестакове, Харківської області. Тепер за допомогу представникові країни-агресорки українцеві загрожуватиме кримінальна справа. Про цей випадок на своїй сторінці у соцмережі розповів начальник Слідчого управління Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов.
52-річний Сергій Парамонов мешкав у Харкові, а згодом перебрався в Шестакове, що за 30 кілометрів від обласного центру. Село невелике. Тут мешкає понад 600 осіб.
Одинокий приїжджий чоловік про себе нічого не розповів односельцям. А коли біля населеного пункту тривали бойові дії, у його домі раптом з’явився 19-річний хлопець.
Чоловік говорив сусідам, що то його син.
Насправді ж, це був російський солдат Олексій Недайвода.
Як стверджує затриманий військовий рф, він народився Кривому Розі, де й зараз навіть проживають його родичі. Згодом переїхав у Крим, який був анексований. Окупант прийняв громадянство рф, служив наводчиком танка та з початку повномасштабного вторгнення рф відправився на війну. Проте вирішив дезертирувати.
«Коли вони колонною з п’яти танків заїхали на територію України, цей молодий чоловік вирішив не брати участь у «військовій операції», втік з танку і переховувався у місцевого жителя в селищі Шестаково. За його словами, планував після війни поїхати до своєї сім’ї в Україні», – розповідає Сергій Болвінов.
Сергій Парамонов розповів правоохоронців, що пожалів молодого солдата, котрий начебто не хотів воювати проти України, і прихистив у себе.
“Я переховував його від росіян і чекав, коли прийде СБУ, щоб здати в руки українських силовиків, – розповів на допиті. – Забезпечував Олексія їжею та одягом, Видавав за свого сина, бо якби російські військові дізналися, хто він насправді, то спалили б усе село”.
На запитання, чому не видав окупанта бійцям ЗСУ, які звільнили Шестакове 7 травня, відповів, начебто боявся, що їх обох разом розстріляють.
Однак такі свідчення суперечать розповіді самого затриманого російського солдата. Олексій Недайвода казав слідчим, що його “покровитель”, навіть не натякав про те, щоб здатися українським військовим. У Сергія Парамонова він збирався жити доки не закінчиться війна, а потім перебратися до родичів.
“Чому одразу після деокупації не видав його, які ще дії вчиняв місцевий мешканець надаючи допомогу державі-агресору рф, – буде з’ясовано в ході слідства за статею 111-2 Кримінального кодексу України”, – каже Сергій Болвінов.
Обох чоловіків затримано. Тепер «жалісливому» жителю Харківщини загрожує кримінальна відповідальність за ст. 111-2 Кримінального кодексу України «Пособництво державі-агресору»: від 10 до 12 років із конфіскацією майна.
Джерело: one.kr