Кабмін вніс деякі корективи в нові правила отримання субсидій: подробиці

Уряд вніс певні корективи в нові правила отримання субсидій – зокрема, нові зміни дозволять передавати субсидії без подання відповідної заяви (за деякими винятками).

Про це заявив на засіданні уряду прем’єр Денис Шмигаль.

За його словами, при цьому верифікація субсидій триває.

“Це справедливо і правильно, щоб їх отримували ті, хто їх дійсно потребує”, – сказав він.

“Нові зміни також торкнуться питання наявності декількох об’єктів житла. Якщо ви власник 3-4 квартир в Києві, то субсидія вам призначена не буде.

Якщо у вас є квартира в місті і будинок в селі, то це не завадить вам отримати допомогу. Так само, якщо у вас є ще одне житло на правах спільної власності з іншими людьми, ми збільшуємо розмір депозиту, який впливає на те, чи буде отримана субсидія. Також претендувати на субсидію можна, маючи на депозиті в 100 тис гривень “, – додав прем’єр.

За його словами, справи про призначення субсидій в окремих випадках, які раніше розглядали спеціальні комісії, тепер розглядатимуть органи соціального захисту населення.

“Це дасть можливість втричі скоротити терміни розгляду заяв”, – пояснив Шмигаль.

За словами міністра соцполітики Марини Лазебний, ці критерії було важливо зробити, оскільки за результатами верифікації, яку проводить Мінфін, встановлені факти, що після оформлення субсидії окремі її одержувачі здійснили дорогі покупки.

“Всі ці зміни – про справедливість, адже фінансування субсидій здійснюється за рахунок коштів держбюджету, тобто сумлінних платників податків”, – додала глава Мінсоцполітики.

За її словами, уточнені дані положення в рішенні уряду:

  • не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіти в ГФС загальною сумою і поки відсутня повна персоніфікована інформація про доходи фізосіб;
  • збільшити до 100 тис грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення цієї суми позбавляє права на отримання субсидії;
  • не враховувати житлові приміщення, що знаходяться в загальній, частковій або спільній власності, а також ті, які знаходяться в сільській місцевості;

Також цим рішенням роблять автоматичне перепризначення субсидій тим домогосподарствам, які не мають критеріїв, за якими ця субсидія не призначається.

“Тобто рішення про призначення субсидій таким домогосподарствам буде здійснено в автоматичному режимі органами соцзахисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами верифікації”, – пояснила Лазебная.

“Таким чином, призначення субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернення громадян.

Але є винятки: це домогосподарства, які отримували субсидії в грошовій безготівковій формі, це ті, у кого вона була призначена за фактичним місцем проживання, і ті, кому субсидія була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих в житловому приміщенні, що не проживають за місцем реєстрації.

Тобто цим людям треба буде подати нові заяви і декларації “, – резюмувала Лазебная.