Червоноградська міська лікарня прийматиме хворих на COVID-19

У понеділок, 22 червня, під час засідання ТЕБ і НС було запропоновано включити у перелік медзакладів, що борються з коронавірусом, додаткові лікарні.

Про це інформує Твоя Львівщина, посилаючись на пресслужбу Львівської ОДА та ІА “Львівський портал”.

За словами очільника МОЗ Максима Степанова, у Львівській області заповненість ліжок складає 38%, проте він дав завдання керівництву області визначити додаткові лікарні на Львівщині, які зможуть прийняти хворих з COVID-19.

“Ми говорили про готовність інших лікарень, в тому числі і медзакладів Львова, щоб вони були готові до прийняття хворих з COVID-19. Я вважаю, що треба одразу краще готуватися до найгіршого варіанту з точки зору кількості хворих. Мабуть, краще мати готову систему охорони здоров’я, яка зможе це сприймати. Тому таке завдання було поставлене керівництву області”, – сказав Максим Степанов.Загалом до переліку госпітальних баз, які будуть надавати медичну допомогу пацієнтам з ознаками гострого респіраторного захворювання, спричиненого коронавірусом COVID-19 у Львівській області додали ще 13 медичних закладів.

Серед переліку медичних закладів, які прийматимуть хворих на COVID-19 додали КП “Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради”.


Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис зазначив, що є важливим, аби у кожному зазначеному у переліку медзакладі були сформовані маршрути та були облаштовані спеціальні відділення для хворих на коронавірус.

“Має бути облаштоване відділення, де концентруватимуться пацієнти COVID-19. Маршрути мають бути так сформовані, щоб пацієнт з підозрою на коронавірус чи підтвердженим діагнозом інфекції не перетиналися з пацієнтом з гострою патологією”, – додав Орест Чемерис.


Варто зазначити, що раніше у Львівській ОДА було визначено чотири медзаклади, які нестимуть основне навантаження у боротьбі із коронавірусом. До них належать: Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня, госпіталь у Винниках, 8-ма міська лікарня міста Львова та Центр легеневого здоров’я.
Однак згодом, через збільшення кількості хворих на COVID-19 в області залучили ще чотири лікарні другої лінії: Кам’янко-Бузьку лікарню, Сокальську центральну лікарню, Стебницьку та Стрийську міські лікарні. Окрім того, лікарня у місті Рудки розпочала приймати пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію.


Витяг із протоколу обласної комісії ТЕБ і НС