Райони Львівщини отримали спеціалізовані “швидкі” машини

Сьогодні підрозділи Львівського обласного центру ЕМД МК отримали 12 нових карет швидкої допомоги – це автівки типу «В» на базі Citroen Jumper. Уже ввечері вони можуть їхати на виклики. Машини розподілили пропорційно найнагальнішій потребі територій:

Станція 103 м. Львів – 4 авто

Пункти медицини катастроф – 2 авто

Турківський район (відкриття нового пункту с. В. Висоцьке) – 1 авто

м. Новояворівськ – 1 авто

м. Борислав – 1 авто

м. Стрий – 1 авто

м. Буськ – 1 авто

м. Старий Самбір – 1 автоУсі «швидкі» укомплектовані дефібриляторами на випадок порушення серцевої діяльності, електрокардіографами з можливістю передачі ЕКГ (телетрансмісії), обладнанням для здійснення кисневої підтримки тощо.Розділити з нами свято прийшли голова ОДА Максим КОЗИЦЬКИЙ, заступник голови ОДА керівник робіт з ліквідації НС Іван СОБКО, заступник голови Львівської обласної ради Богдан ГАГАЛЮК, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест ЧЕМЕРИС.Під час урочистостей зазначили, що Президент (Офіс Президента України), Кабінет Міністрів України та Міністерство охорони здоров’я України визначили Розвиток системи Екстреної медичної допомоги (ЕМД) пріоритетом для держави. Завдяки цьому збільшено фінансування нашого Центру через НСЗУ на 40%.

Також центр отримує значний фінансовий ресурс від держави в межах пакету НСЗУ «Екстрена медична допомога пацієнтам з підозрою/підтвердженим випадком COVID-19». В загальному на боротьбу з COVID-19 заплановано отримати за цим договором близько 200 млн грн.

Ці кошти будуть використані для забезпечення медикаментами бригад ЕМД, виплату заробітної плати до 300% працівникам та оновлення матеріально-технічної бази рухомого складу служби.

Керівництво області й адміністрація Центру й надалі вживатиме необхідних заходів з реалізації Стратегії розвитку екстреної медичної допомоги в Україні для порятунку життя наших громадян.