Найбільший майданчик для вуличних тренувань з’явився у Бориславі (фото).

У Бориславському міському Парку культури та відпочинку нещодавно відкрили майданчик для занять вуличними тренуваннями “Workout”.  Облаштування такого майданчика стало можливим завдяки обласному конкурсі проєктів місцевих ініціатив.

По всьому світі дедалі більшої популярності набирає вид сорту Street workout – (укр. Вуличне тренування) – це спортивний масовий рух, що заснований на заняттях фізичною культурою із застосуванням тренувального обладнання в громадських місцях, таких як шкільні двори, парки, спортивні майданчики в міській забудові.

Немало прихильників цієї спортивної течії є і у місті нафтовиків Бориславі та сусідніх населених пунктах. І тепер, щоб мати змогу комфортно займатись вуличними тренуваннями, їм не потрібно нікуди їхати.

Ідейний натхненник проєкту, майстер спорту України з пауерліфтингу Олег Савчак розповідає, що ідея створення такого майданчика виникла ще кілька років тому. 

“Я сам займаюсь спортом і це була моя така маленька мрія. Але коли виникла ідея ще навіть не було компаній, які б виготовляли та встановлювали сучасні тренажери.  А одного разу, займаючись на стареньких турніках у парку, почали говорити з директором парку Ігорем Саганом. Тоді якраз облаштували у парку дитячий майданчик. Ігор Саган розповів, що він з’явився завдяки конкурсу мікропроєктів та спонсорській допомозі теперішнього голови ЛОДА Максима Козицького. Я запропонував за допомогою такого ж конкурсу зробити футбольне поле, але на такий об’єкт треба майже два мільйони гривень, тому від цієї ідеї відмовились. Натомість вирішили облаштувати майданчик для воркауту”, – розповідає Олег Савчак.  

Олег звернувся за допомогою до Дениса Мініна, лідера міжнародного руху за здоровий спосіб життя, президента World Street Workout & Streetlifting Federation. З компанією Street Sport намалювали проєкт майбутнього майданчика, згодом оформили заяву для участі у конкурсі місцевих ініціатив та перемогли. Загальна вартість спорудження – понад 360 тисяч гривень, з них 181 тисячу скерували з обласного бюджету. З бюджету міста на об’єкт  спрямували майже 90 тисяч. Понад 60 тисяч – спонсорські кошти, а ще 30 тисяч становить нефінансовий внесок громади у вигляді робіт.   

“Це перший в області майданчик такого типу. Він, як розповідають підрядники, найбільший у Західній Україні. Це не тільки чудова локація для занять спортом місцевих мешканців, а й хороша платформа для проведення обласного чемпіонату з воркауту у майбутньому”, – зауважує начальник Управління фізичної культури та спорту Роман Хім’як. 

Окрім майданчика для занять вуличними тренуваннями, у парку з ініціативи Олега Савчака спорудили ще й велотрек.

“Наприкінці 2019 року у парку з’явився скейт-парк. Там завжди було дуже багато молоді та дітвори. Інколи доводилось спостерігати картину, що на майданчику дуже багато підлітків, тому маленькі діти вже не могли там кататись. Я почав думати, як можна зменшити навантаження на нього. Так і виникла ідея з велотреком”, – додає Олег. 

Тепер у Бориславському парку є повноцінний спортивний комплекс – з тренажерами, турніками, брусами та велотреком. Скоро тут також можна буде пограти у настільний теніс. А ще у парку завжди багато дітей та молоді, яка обирає корисний, здоровий відпочинок.

Відтак, новозбудований майданчик для занять вуличним видом спорту «Workout» цілком справедливо можна вважати позитивним прикладом взаємодії обласної влади, місцевого самоврядування, громади, спонсорів та волонтерів.

Головною причиною популярності вуличних тренувань є можливість завдяки ним підтримувати тіло в хорошій формі, не витрачаючи при цьому чималих грошей на абонемент у фітнес-клубі.