Літак Boeing 737 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані.
Про це повідомляє Українська Правда посилаючись на дані РНБО та МЗС.
Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран – Київ мав прибути до Міжнародний аеропорт “Бориспіль”.
Як повідомляє спікер аеропорту Імам Хомейні (м. Тегеран), що на борту літака “Міжнародних авіаліній України”, що розбився у середу вранці в Ірані, перебувало 176 осіб. Цю інформацію підтверджує також і МЗС Україна повідомляючи, що загинули громадяни 7 країн, а саме Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану, Німеччини, Великої Британії.Усі пасажири рейсу та екіпаж загинули у катастрофі.
Як повідомив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко у twitter: “Наразі нам відома наступна інформація щодо країн походження загиблих в катастрофі #PS752: Іран – 82; Канада – 63; Україна – 2 + 9(екіпаж); Швеція – 10; Афганістан – 4; ФРН – 3; Велика Британія – 3. Висловлюємо наші співчуття. Українська влада продовжує розслідування”
Іранські ЗМІ опублікували імена загиблих українців:
Члени екіпажу:
- Сергій Хоменко
- Катерина Статник
- Марина Микитюк
- Валерия Овчарук
- Володимир Гапоненко
- Юлия Сологуб
- Олексій Наумкін
- Ігорь Матков
- Денис Лихно
Пасажири:
- Олена Малахова
- Ольга Кобюк
В авіакомпанії МАУ заявляють, що літак Boeing 737-800, що розбився в Ірані, був справний. Відомо, що літак 2016 року випуску, отриманий безпосередньо з заводу Боїнга, до цього не експлуатувався ніде, а також останню перевірку проходив 6 січня, де не було жодних зауважень.
За словами віце-президента “МАУ” з льотної роботи Ігоря Сосновського, з членів екіпажу на борту перебувало два пілоти, інструктор і 6 бортпровідників.
Командир Володимир Гапоненко мав 11 600 годин нальоту, майже весь на літаку Boeing 737, інструктор Олексій Наумкін – 12 тисяч годин нальоту, другий пілот Сергій Хоменко – 7600 годин нальоту.
Також, МАУ повідомила про скасування рейсів Київ-Тегеран на невизначений період.
Європейське Правда повідомляє, що літаки сідали та злітали в Тегерані, перед та після лайнером МАУ, польоти не були обмежені.
“Так, у проміжок з 3 до 4 ночі в Тегерані приземлилися літаки трьох турецьких компаній (Turkish Airlines, Pegasus та AtlasGlobal) і Qatar Airlines, а о 5:35 сів ще один літак Turkish Airlines зі Стамбула.
Західні авіакомпанії, що мають сполучення з головним аеропортом Ірану, тієї ночі також виконували перельоти. О 2:43 ночі з Тегерана вилетів рейс Lufthansa до Франкфурта, о 4:23 (із 40-хвилинною затримкою) – рейс Austrian до Відня. З 5.00 до 5:20 відбулося три вильоти турецьких та катарської авіакомпанії.”