Теніс для дітей: з якого віку починати заняття, плюси і застереження.

Одні батьки мріють виростити професійного спортсмена, а інші просто хочуть, щоб дитина була сильною і здоровою. Під час занять тенісом зміцнюється мускулатура дитини , розвивається м’язова тканина та підвищується загальна витривалість до навантажень.

З якого віку:

Якщо брати зовсім професійний підхід, то ідеальним віком для початку занять є той період, коли у дітей не до кінця розвинена координація рухів, це, як правило, 5-ти річний вік. В цьому віці діти найкраще пізнають техніку: як правильно тримати ракетку, виконують різні стрибки, опрацьовують тактики. В цей період потрібно працювати над фізичними вправами,котрі спрямовані на розвиток гнучкості та уваги.

Доведено, що в віці 4-5 років дитина краще піддається засвоєнню нової інформації, тому вона значно швидше засвоїть базові техніки тенісу. Все це впливає і на розвиток інтелекту в цілому. У дитини розвивається логіка і аналітичне мислення. Однак не варто перестаратись з інтенсивністю тренувань.Цілком достатньо 2-3 заняття на тиждень по одній годині. Слід також розуміти, що для ефективних та цікавих тренувань Вашій дитини необхідний якісний спортивний одяг та професійна ракетка для тенісу

Переваги :

  • під час тренувань дитина фокусує свій погляд на рухомому м’ячі.Таким чином тренуються м’язи ока, що позитивно впливає на розвиток Вашої дитини.
  • адреналін та виплеск енергії.Теніс впершу чергу підходить для рухливих дітей,котрі мають надлишок енергії і можуть спрямувати її і потрібне русло.
  • формування характеру. Теніс – одиночна гра і часто результат поєдинку залежить саме від характеру спортсмена. Крім того, гра в теніс – це злети і падіння, змагання не завжди закінчуються перемогою. Завдяки цьому виховуються якості, які знадобляться дітям не тільки в спорті, але і в житті – відповідальність, самостійність, контроль над емоціями.
  • Великий теніс корисний для здоров’я. Підвищується гнучкість, розвивається швидкість, реакції, поліпшується кровообіг. Під час занять активно працюють м’язи спини, рук, ніг; тренується прес. Активно працюють система дихання і серцево-судинна система.
  • Теніс – захоплююча гра. У ньому присутні і елементи змагань, є силові, аеробні тренування. А також, теніс змушує думати і приймати рішення.

Застереження :

  • Трапляються травми опорно-рухового апарату: при невдалому різкому русі можна вивихнути ногу, отримати розтягнення зв’язок, травмувати коліно або гомілку.
  • Тенісний м’яч незважаючи на свою легкість є травмонебезпечним. Тому будьте готові до різного роду травм.

Проте незважаючи на можливі застереження дитину все ж необхідно заохочувати займатись тенісом і тоді з неї виросте по справжньому великий спортсмен

Світлина ілюстративна
Світлина ілюстративна