Правила безпечного прийому антибіотиків

Сьогодні антибіотиками лікується більшість захворювань. Однак дуже мало людей знають про шкоду і побічні ефекти цих лікарських препаратів, ніж небезпечне самолікування антибіотиками і які питання слід задавати лікаря, перш ніж починати приймати ці ліки.

Найкраще з побічними ефектами та правилами прийому антибіотиків можна ознайомитись за посиланням : enterol.ua/zahist-vid-antibotikiv/ . Ми ж наведемо основні правили прийому антибіотиків.

  • Обов’язково повідомте призначає вам антибіотик лікаря наступне:

Чи була у вас раніше алергія на антибіотики і якщо так, то на які саме.
Чи страждаєте ви захворюваннями печінки і / або нирок. Справа в тому, що всі антибіотики виводяться з організму печінкою або нирками. У разі порушень роботи цих органів, може виникнути небезпечна передозування лікарського препарату.

Які препарати ви приймали до того, як звернутися до лікаря. При призначенні антибіотика ці питання необхідно знати лікаря, оскільки багато препаратів не можуть прийматися одночасно.

  • Для запобігання багатьох небажаних ефектів самолікування, ви повинні знати наступні правила:

Антибіотики ефективні тільки щодо бактерій, тому лікувати ними вірусні та грибкові захворювання, такі як грип, гепатити, молочниця, безглуздо.
Лікувальний ефект антибіотика виявляється протягом трьох діб – якщо після закінчення цього терміну полегшення не настало, лікар повинен замінити даний антибіотик іншим препаратом.

Антибіотики слід приймати курсом, від п’яти днів і більше. При цьому слід пам’ятати, що навіть у разі повного зникнення симптомів хвороби, ні в якому разі не можна припиняти прийом препарату. Це пояснюється тим, що повного порушення життєвого циклу бактерій необхідно саме такий час.
При неповному пролечіваніі часто формується резистентність, тобто стійкість збудника до препарату, і в подальшому даний антибіотик вже буде неефективний.
Вкрай небезпечно і небажано приймати кілька антибіотиків одночасно.

  • При самолікуванні антибіотиками найбільш часто зустрічаються такі ускладнення:

Порушення роботи серця, що виявляється в розвитку аритмії, що значно підвищує ризик інфарктів та інсультів.
Надання руйнівної дії на клітини печінки і нирок, що може стати причиною печінкової або ниркової коми.
Порушення слуху, аж до повної глухоти. На сьогоднішній день ця проблема часто зустрічається в педіатрії, коли дітям дають “не дитячі” дози антибіотиків.
Порушення зору.
Порушення внутрішньоутробного розвитку дитини при прийомі антибіотиків під час вагітності.
Разить галюцинацій, психозів, станів, схожих з епілептичними припадками.