У Мінрегіоні провели круглий стіл на тему “Реформування субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою України: можливі та оптимальні варіанти”, який відбувся за ініціативи Центру політико-правових реформ. Захід відбувся в рамках проекту “Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України”, що реалізується за фінансової підтримки Уряду Великої Британії. Було підготовлено пропозиції щодо кількості нових адмінтеродиниць субрегіонального рівня.
Про це повідомляє Твоя Львівщина, посилаючись на прес-центр ініціативи “Децентралізація”.
“Протягом вересня-листопада 2019 року у кожній з 24 областей відбулися відповідні обговорення із зацікавленими сторонами. На їх основі підготували пропозиції щодо кількості адмінтеродиниць субрегіонального рівня. Ці матеріали сьогодні вперше презентували в Мінрегіоні”, – голова правління Центру політико-правових реформ пояснив Ігор Коліушко.
“Ми сьогодні поки не ведемо мову про те, як має називатися адмінтеродиниця субрегіонального рівня – район, повіт, округ чи ще якось. Ми сьогодні приступаємо до обговорення їх формату. Хоч такі обговорення тривають в країні з початком реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Та поки рано навіть говорити, де і скільки районів буде. Напрацьовані матеріали Центру політико-правових реформ тепер обговоримо у ширшому колі, залучивши, в тому числі, народних депутатів України. Думаю, Мінрегіон найближчим часом створить спеціальну робочу групу, яка займеться цим питанням. Фінальне обговорення плануємо за круглим столом у парламенті. Орієнтовно це буде в квітні”, – сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Щодо представлених пропозицій, то в Україні передбачається 123 повіти (включаючи Київ та Автономну Республіку Крим), без окупованих територій АРК і ОРДЛО – 107 повітів. У Львівській області планують утворити 7 районів із 20, наш регіон буде один з найбільших за кількістю районів, а найбільше у Донецькій області.
Перелік нових районів/повітів у Львівській області
- Дрогобицький – 9 громад (центр м. Дрогобич)
Населення району – 234, 5 тис. осіб;
Площа – 1, 29 тис. км².
Сюди увійде – Дрогобицький район. - Золочівський – 13 громад (центр м. Золочів)
Населення району – 198, 5 тис. осіб;
Площа – 3, 44 тис. км².
Сюди увійде – Бродівський р-н., Буський р-н., Золочівський р-н., Перемишлянський р-н. - Львівський – 13 громад (центр м. Львів)
Населення району – 936, 3 тис. осіб;
Площа – 1, 87 тис. км².
Сюди увійде – місто Львів, Пустомитівський район, частина Кам’янка-Бузького району (включаючи Новояричівську ОТГ та Жовтанецьку ОТГ) та частина Жовківського району (включаючи Жовківську ОТГ, Дублянську ОТГ, Куликівську ОТГ). - Новояворівський – 13 громад (центр м. Новояворівськ)
Населення району – 264, 5 тис.осіб;
Площа – 3, 24 тис. км².
Сюди увійде – Яворівський р-н., Мостиський р-н., Городоцький р-н. та частина Самбірського р-н. (включаючи Рудківську ОТГ). - Самбірський – 21 громада (центр м. Самбір)
Населення – 214, 3 тис. осіб;
Площа – 3, 25 тис. км².
Сюди увійде – Турківський р-н., Старосамбірський р-н. та частина Самбірського р-н. - Стрийський – 17 громад (центр м. Стрий)
Населення – 306, 1 тис. осіб;
Площа – 3, 66 тис. км².
Сюди увійде – Миколаївський р-н., Жидачівський р-н., Стрийський р-н. та Сколівський р-н. - Червоноградський – 12 громад (центр м. Червоноград)
Населення – 317 тис. осіб;
Площа – 4, 13 тис. км².
Сюди увійде – Радехівський р-н., Сокальський р-н., частина Кам’янка-Бузького району та частина Жовківського району