З 2021 року пологи в Україні коштуватимуть від 36 тис. до 195 тис. грн, – МОЗ

Міністерство охорони здоров’я пропонує з 2021 року встановити тарифи на надання медичної допомоги при пологах від 35 972 до 194 489 грн в залежності від складності випадку.

Ці гроші лікарням буде виплачувати держава. Самим пацієнтам нічого не потрібно платити – пологи в державних медустановах України для них безкоштовні.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 30 вересня, інформує Твоя Україна.

Тариф коливатиметься від 35 972 гривень до 194 489 гривень. Ці гроші виплачуватиме лікарням держава.

“Ми заклали фінансування складних випадків в неонатології від 35 972 грн до 194 489 грн”, – сказав Степанов.

За словами Степанова, одним з пріоритетів міністерства є надання медичної допомоги у повному обсязі при пологах усім громадянам, які народжують.

“По перше, ми збільшуємо ставку фінансування при пологах. По-друге, з наступного року в нас будуть введені додаткові коефіцієнти: в нас є звичайні пологи, а є пологи з ускладненнями. Тоді треба більш кваліфікована, більш спеціалізована допомога”, – підкреслив Степанов.

“Це коли дитинка народжується з малою вагою і потрібно її рятувати, потрібно, щоб їй було надано в повному обсязі цю медичну допомогу.

Більше того, там достатньо дороговартісні ліки, які потребує ця дитина. І ми це теж прорахували”,  сказав міністр.

Степанов також додав, що МОЗ передбачає 270 тис. пологів на рік.

Нагадаємо, існує пакет безоплатних послуг при пологах. У 2019 році сума за пологи становила 8500 грн. У 2020 її збільшили до 24 тис грн.

Також Національна служба здоров’я пропонує виділити в окремий пакет послуги з ведення вагітності в амбулаторних умовах.

За цим пакетом пацієнтка зможе безоплатно отримати:

  • динамічне спостереження вагітності, включаючи контроль за станом здоров’я вагітної, повнотою обстежень, консультацій, виконанням лікувально-профілактичних заходів,
  • організація та проведення диспансерного нагляду (взяття на облік, розробка індивідуального плану ведення вагітності відповідно групи ризику),
  • лабораторні та інструментальні дослідження згідно з галузевими стандартами та проведення комплексу профілактичних заходів, спрямованих на попередження ускладнень вагітності і післяпологового періоду,
  • а також психопрофілактична підготовка вагітної до пологів.