В УПЦ та ПЦУ погодили “декларацію порозуміння” та закликали священнослужителів розпочати офіційний діалог

У вівторок, 5 липня, відбулася зустріч духовенства Української православної церкви (УПЦ) та Православної церкви України (ПЦУ). Її результатом стало погодження декларації порозуміння.

Про це у Facebook повідомив ректор відкритого Православного університету Святої Софії-Премудрості, священник ПЦУ Георгій Коваленко. Текст документа було опубліковано також на платформі ETHOS.

Про це повідомляє obozrevatel

Декларацією ієрархів закликали розпочати офіційний діалог між УПЦ і ПЦУ.

“Закликаємо наших ієрархів розпочати офіційний діалог між УПЦ і ПЦУ вже до Дня Хрещення Київської Русі-України, який минулоріч був визначений як День української державності. Це стане найкращим подарунком до цього свята як вірним наших церков, так і всьому українському суспільству”, – сказано в документі.

Представники духовенства домовилися, що у міжконфесійних стосунках вбачається єдність поглядів щодо осуду війни, яку розв’язала Росія проти України, та деструктивної позиції Московської патріархії, яка, “занедбавши заповіді Божі, перетворилася на “прислугу” путінського режиму і благословляє російських агресорів на кровопролиття”.

Сторони порозумілися щодо необхідності єдності українського православ’я та відмови від агресії, стереотипів, упередженості й мови ультиматумів та ворожнечі у спілкуванні один з одним та в публічному просторі.

На цій зустрічі пролунала заява про доцільність і необхідність конструктивного діалогу між двома гілками українського православ’я.

“Висловлюємо сподівання, що такий діалог, розпочавшись з ініціативи священнослужителів УПЦ і ПЦУ, стане початком процесу єднання, до якого будуть долучатися церковні громади, духовенство і всі, кому не байдуже майбутнє духовності народу України”, – сказано в повідомленні.

Георгій Коваленко зазначив, що декларація відкрита до підписання і обговорення духовенством та вірянами УПЦ та ПЦУ.

Нагадаємо, що духовенство Української православної церкви та Православної церкви України зустрілося у Софії Київській для обговорення важливих питань, пов’язаних із війною. На історичних переговорах були присутні представники влади.