Жоден похід з ночівлею НЕ обходиться без теплого, практичного і зручного спального мішка. Він відповідає за ваш комфорт в екстремальних умовах і якість відпочинку, без якого не з’являться сили для нових звершень.Найбільший асортимент спальників ви знайдете за посиланням https://militarka.com.ua/voennyi-lager.html Ми ж вивчимо основні типи спальників і ключові параметри при виборі.
Ковдра
Спальний мішок являє собою ковдру, що складена вдвічі і оснащена блискавкою. Воно дозволяє спати як під звичайним ковдрою (в розстебнутому вигляді) або як в мішку (блискавка застебнута). Деякі моделі обладнані підголовником – він збирається в формі капюшона в області голови. Особливість спальників-ковдр полягає в тому, що два спальні мішки ви легко об’єднати в один за допомогою блискавки.
переваги:
Спальники-ковдри досить просторі, тому спати в них комфортніше.
Підходять для людей значною комплекції.
недоліки:
Такий мішок важить більше коконів, а значить, вам буде важче пересуватися.
Ковдри підходять для простих і недовго походів, а також для тих туристів, хто відпочиває в кемпінг.
кокони
Спальні мішки нагадують за формою кокон – розширені догори, звужені донизу. Анатомічна форма гарантує максимальний комфорт, а завдяки щільному прилягання до тіла досягаються оптимальні показники теплоізоляції. Кокони підходять для походів в холодну погоду.
Мішки оснащені капюшоном, також в них передбачена утеплена планка з блискавкою в області шиї, що знижує тепловтрати під час сну. Кокони важать менше ковдр, компактно вкладаються в рюкзак. Деякі моделі можна об’єднувати в одну.
переваги:
Якісна теплоізоляція.
Невелика вага і обсяг.
Продумана теплозберігаючих конструкція.
недоліки:
Туристу залишається небагато місця всередині кокона: якщо він захоче перевернутися уві сні, то зробити це зможе тільки разом зі спільниками.
Моделі підходять для пізньої осені, зими і ранньої весни. Вони незамінні під час тривалих походів.
утеплювач
У спальних мішках використовують наповнювачі трьох типів:
Гусячий пух. Це класичне рішення, яке використовують на протязі багатьох років. Такі моделі довговічні (запросто прослужать більше 10 років), відмінно гріють: вони не тільки зберігають тепло, а й накопичують його, віддаючи в нічний час, коли температура знижується. Крім того, пух легкий. Однак у нього є і мінус – він не любить сиру погоду.
Синтетика. Холлофайбер, синтепон, файбертек, Polarguard 3D, Primaloft не бояться сирої погоди: навіть якщо спальник промокне, він не перестане виконувати свою функцію. Ці матеріали не викликають алергії, відрізняються невеликою вагою і простим відходом (їх можна просто випрати). Є у моделей і мінуси. Вони гріють трохи слабкіше пуху, тому не підходять для походів в морози.
Комбінований (синтетика + пух). Поєднує переваги обох видів спальників.
Кількість шарів
Від того, скільки шарів утеплювача використано в моделі, залежать її теплоізоляційні властивості. У більшості моделей 1 або 2 шари. Одношарові варіанти підходять для літа, двошарові – для міжсезоння, коли температура вночі не опускається нижче мінус 5 градусів. Три шару вбережуть від морозу до мінус 10 градусів, а чотири або п’ять шарів – показник дуже теплих спальників, які розраховані на експлуатацію в суворих умовах (до мінус 20 градусів).