Як вибрати ламінат та паркет: ключові аспекти для вдалого вибору

Вибір підлоги є одним із найважливіших рішень при облаштуванні інтер’єру вашого дому. Ламінат та паркет – це два популярні варіанти підлогових покриттів, кожен з яких має свої переваги та недоліки. Щоб зробити правильний вибір, потрібно врахувати кілька ключових факторів. Найбільший вибір паркетної дошки та ламінату ви знайдете за посиланням https://zavod-parketu.ua/ , у цій статті ми розглянемо основні аспекти, на які слід звернути увагу при виборі ламінату та паркету.

Ламінат: сучасний та практичний вибір

 1. Клас зносостійкості Ламінат класифікується за класом зносостійкості, який визначає його здатність витримувати навантаження. Для житлових приміщень достатньо ламінату 21-23 класу, а для комерційних приміщень або зон з високим навантаженням краще вибрати 31-33 клас. Це забезпечить довговічність покриття.
 2. Товщина ламінату Товщина ламінату зазвичай варіюється від 6 до 12 мм. Чим товстіший ламінат, тим він міцніший і стабільніший. Також товщий ламінат забезпечує кращу звукоізоляцію, що важливо для комфортного проживання.
 3. Система з’єднання Ламінат може мати різні системи з’єднання: клейові або замкові. Замкові системи, такі як “click”, є більш популярними завдяки простоті монтажу і можливості повторного використання.
 4. Вологостійкість Якщо ви плануєте укладати ламінат у кухні або ванній кімнаті, оберіть вологостійкий варіант. Такий ламінат має спеціальне покриття, що захищає його від впливу вологи і продовжує термін служби.
 5. Дизайн та текстура Ламінат доступний у різноманітних дизайнах та текстурах, що імітують натуральне дерево, камінь або плитку. Обирайте варіант, який найкраще відповідає стилю вашого інтер’єру.

Паркет: елегантність та натуральність

 1. Тип паркету Існує кілька видів паркету: штучний, інженерний та паркетна дошка. Штучний паркет складається з окремих планок, інженерний паркет має багатошарову структуру, а паркетна дошка – це великі дошки з натурального дерева. Вибір залежить від ваших уподобань та бюджету.
 2. Порода деревини Паркет виготовляється з різних порід деревини, таких як дуб, ясен, бук, мербау та інші. Кожна порода має свої характеристики, колір та текстуру. Дуб і ясен відомі своєю міцністю і стійкістю до зношування, тоді як екзотичні породи додають унікальний вигляд.
 3. Фінішне покриття Паркет може мати різне фінішне покриття: лак, масло або воскове покриття. Лак створює міцний захисний шар, що легко доглядається. Масло підкреслює природну текстуру деревини, але вимагає більш регулярного догляду. Воскове покриття надає паркету матовий вигляд і приємну текстуру.
 4. Розмір планок Розмір планок паркету впливає на візуальний вигляд підлоги. Великі планки створюють враження простору і підходять для великих приміщень, тоді як малі планки додають деталізації і можуть бути використані для створення різноманітних візерунків.
 5. Спосіб укладання Паркет можна укладати різними способами: “ялинкою”, паралельно або у вигляді мозаїки. Вибір способу укладання залежить від дизайну інтер’єру та ваших вподобань. Важливо обрати професійного майстра для укладання паркету, щоб забезпечити якість роботи.

Загальні рекомендації

 1. Бюджет Визначте свій бюджет перед вибором підлогового покриття. Ламінат зазвичай дешевший за паркет, але вищі класи ламінату можуть коштувати стільки ж, скільки і деякі види паркету. Порівняйте ціни та якість, щоб знайти оптимальний варіант.
 2. Догляд та обслуговування Враховуйте вимоги до догляду за підлогою. Ламінат простий у догляді і не вимагає спеціальних засобів. Паркет, навпаки, потребує регулярного обслуговування, щоб зберігати свій вигляд та довговічність.
 3. Екологічність Якщо для вас важлива екологічність, оберіть паркет, виготовлений з натурального дерева. Деякі види ламінату також можуть бути екологічними, якщо мають відповідні сертифікати.
 4. Професійна консультація Перед остаточним вибором проконсультуйтеся з професіоналом. Вони допоможуть вам врахувати всі нюанси та вибрати підлогове покриття, яке найкраще відповідає вашим потребам та умовам експлуатації.

Обираючи ламінат або паркет, враховуйте свої уподобання, стиль життя та бюджет. Правильно підібране підлогове покриття стане не лише красивим, але і практичним елементом вашого інтер’єру, що радуватиме вас протягом багатьох років.