“Це повна маячня, діти не їдять”: українці скаржаться на нове меню в школах і садках від Клопотенка

З 1 січня в українських школах і дитячих садках перейшли на нове оновлене меню. Його розробляла дружина президента Олена Зеленська і відомий кулінар Євген Клопотенко.

Але нове харчування сподобалося далеко не всім, деякі батьки обурюються, що діти зовсім не готові до такого кардинального переходу і взагалі не хочуть їсти таку їжу.

Що значить нове меню

Як раніше запевняли Зеленська і Клопотенко, в новому меню поступово відмовляться від великої кількості солі і цукру. Також говорили, що кількість “молочки”, овочів і м’яса буде збільшено.

Діти виявилися не готові

Але виявилося не зовсім так. Наприклад, з меню садків молочні каші зовсім зникли. Їх замінили гарнірами з фруктовими підливками. Не всі діти готові до таких кардинальних змін.

В коментарях до посту Євгена Клопотенка про харчування батьки висловили свою думку щодо оновленого харчування. В основній масі – батьки не задоволені. Вони пишуть, що діти повертаються додому голодними.

Страви за одним меню у кухарів шкіл виходять зовсім різними на вигляд.


У Мережі батьки заходилися порівнювати якість та зовнішній вигляд страв, якими годують у школах та дитсадках дітей за меню переможця кулінарного шоу Євгена Клопотенка. У Маріуполі Донецької області, наприклад, страви з одного меню, нагадують зовсім різні страви.

Фотопорівняння виклали у групі “Батьки SOS”.

“Їжа у школах Маріуполя. Фото – ЗОШ № 26 (знизу), фото – ЗОШ № 53 (згори). Меню одне і теж. За грамами сиру та омлету теж. Сир -15 г, омлет – 53 г”, – підписала світлини авторка Олена Сіленко.

На кадрах видно, наскільки різними можуть бути на вигляд однакові страви. На одному з фото сніданок блідий і неапетитний. На іншому – видно, що кухар постарався.

Користувачі Мережі висловили свої думки з приводу “однаково різних” страв.

  • Все залежить від кваліфікації кухарів.
  • Нехай хоч 100 разів міняють меню, але мало фахівців, які нормально готуватимуть.
  • Все залежить від людини. Наскільки вона любить свою роботу.
  • Коли батьки почали скаржитися, меню покращилося, але рівно на два дні, потім все стало як було
  • В деяких містах, і навіть селах є такі комбінати харчування, що хочеться аплодувати стоячи тим керівникам і кухарям.
  • З’їсти і заплакати.
  • І де тут меню від Клопотенка? Два фото відображають людський фактор в приготуванні їжі, а ще й, напевно, в кожного свій “окомір” на вагу продуктів. Нагадаємо, що майже половина шкільних кухарів не вміють готувати за новим меню.