У Львові троє пенсіонерів опинилися на лаві підсудних за пости в “Однокласниках”

У травні 2022-го року, до Франківського районного суду міста Львова надійшли обвинувальні акти проти Віктора Кучерова, Сергія Кадоли і Анатолія Попова.

Про це інформує Твоя Львівщина посилаючись на сайт “Судовий репортер”


Ще до початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України чоловіки на своїх сторінках в мережі “Однокласники” поширювали пости антиукраїнського змісту.

У цей час в Україні зростала напруга через агресію РФ і група хлопців зі своєї ініціативи почали шукати в мережі осіб, які поширювали подібні дописи. Саме волонтери виявили в «Однокласниках» облікові записи обвинувачених і повідомили правоохоронцям.

“Це є злочин приватного обвинувачення, потерпілий — це активіст, айтішник. Вони там собі на початку створили свою таку групу, і коли та перша напруга була, перші місяці, вони шукали от всяких осіб, в інтернеті та соціальних мережах. Ну і в поле зору потрапили оці, троє наших (про засуджених — ред.), за ці пости в «Однокласниках». У більшості випадків вони просто репостили, тобто лайкали, і воно автоматично потрапляло до них на сторінку. Оскільки вона є відкрита, для необмеженого кола осіб, то виник склад злочину”, — пояснив «Судовому репортеру» прокурор Данило Бугара.


Світлина – Судовий репортер

У травні чоловікам оголосили підозри в розпалюванні національної ворожнечі та ненависті, приниженні національної честі та гідності (ч.1 ст.161 ККУ), але запобіжні заходи не обирали.

Один із активістів, які виявили ці пости в “Однокласниках”, Назарій Г., проходить як потерпілий. Щоправда, на судових засіданнях та оголошенні вироків він присутній не був і просив слухати справи без його участі, посилаючись на зайнятість на роботі.


Франківський районний суд міста Львова 16-17 серпня визнав усіх трьох дописувачів “Однокласників” винними. Їм призначено по 3 роки позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком у 2 роки.