Сталеві труби : типи та класи

Сталеві труби застосовуються в різних сферах життя. Найчастіше їх використовують для транспортування газів і рідин, а також в будівництві. Використання сталі надає готовим виробам додаткову міцність, пластичність і зносостійкість і збільшує термін їх експлуатації.Повний асортимент тонкостінних труб ви знайдете на сайті компанії ” Созидатель ” ми ж розглянемо основні види та класи сталевих труб.

Типи труб


Сталеві труби мають безліч критеріїв класифікації.

Наприклад, за профілем перетину виділяють круглі, квадратні, овальні, каплевидні труби.

Якщо розділяти труби на класи по способам обробки торців, то тут можна виділити нарізні, висаджені по краю, конусоподібні труби. Спосіб формування окремих виробів також буває різним. Труби можуть бути звареними, паяними, з прямим швом або взагалі без нього.

Сталеві труби можуть виготовлятися в різних температурних режимах: холодному і гарячому. За технологією виробництва вони поділяються на деформовані, пресовані, ковані, відцентрово-литі, катані і смерние.

Якість обробки стали теж може бути різним. Наприклад, готові труби можуть бути полірованими, шліфованими, оцинкованими і обточеним.

Нарешті, по області застосування сталеві труби діляться на вироби для загальних цілей, спеціальні (бурильні, насосні, обсадні і т.д.), магістральні, цільові, термо- і жаростійкі.

Вибираючи труби, важливо орієнтуватися не тільки на їх зовнішні параметри, але і на марку стали, з якої вони виготовлені. Виготовляються з киплячою, напівспокійну і спокійної сталі. Найбільш низькоякісними визнані вироби з киплячою стали. У ній розчинені бульбашки газу, через які труба може деформуватися.

Спокійна сталь є дуже якісною, але коштує досить дорого. Найчастіше її використовують на серйозних виробництвах. Оптимальним варіантом для більшості проектів можна назвати труби з напівспокійної сталі. Вони досить надійні і мають прийнятну вартість.

Класи сталевих труб


Труби, виготовлені зі сталі, підрозділяються на 6 основних класів. Вироби 1 і 2 класів робляться з вуглецевих сталей.

1 клас. До цього класу належать стандартні і газові труби, які зазвичай використовуються там, де немає строгих вимог до їх якості. Найчастіше такі труби застосовуються для виготовлення будівельні лісів, різних огорож, опор і іригаційних систем. Їх також використовують для подачі рідких і газоподібних речовин.
2 клас. Такий тип труб вибирають для монтажу магістральних трубопроводів, де під низьким або високим тиском подається газ, вода, нафта і нафтопродукти або паливо.
3 клас. Такі труби зазвичай застосовують в системах, які працюють під тиском або при високих температурах. Наприклад, це може бути теплостанції, нафтові трубопроводи або печі.
4 клас. Труби цього класу використовуються для розвідки нових нафтових родовищ. Їх також часто застосовують для монтажу бурильних і обсадних конструкцій.
5 клас. Вироби 5 класу прийнято називати конструкційними, так як вони часто використовуються в авто- і вагонобудуванні, а також в різних сталевих конструкціях: кранах, щоглах, опорах і навіть при виробництві меблів.
6 клас. Такі труби, як правило, зустрічаються в машинобудуванні. Вони необхідні для виготовлення поршнів насосів, циліндрів, резервуарів та інших деталей автомобілів.
Для поліпшення властивостей готових труб, їх нерідко піддають додатковій обробці. Це може бути термічний вплив для запобігання від корозії або покриття пластмасою, бітумом, фарбою або цементом. Крім того, труби нерідко покривають зовні і зсередини гумовими, скляними або базальтовими вкладниками.