Ситуація – напружена. У лікарні швидкої допомоги Львова розгортають додаткові ліжкомісця для Covid-хворих

У зв’язку із зростанням захворюваності на коронавірусну інфекцію у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова розгортають додаткові ліжкомісця. Загалом для Covid-пацієнтів у цьому медзакладі буде облаштувано 1000 ліжок. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив генеральний директор лікарні Олег Самчук.

Про це пише Львівський портал.

За його словами, ситуація у лікарні – вкрай напружена. Щодня у медзаклад госпіталізують вдвічі більше пацієнтів із Covid, аніж виписуємо.

Наразі у лікарні швидкої медичної допомоги є понад 700 ліжкомісць для хворих на коронавірус, з яких більша половина – зайнята. Втім через зростання захворюваності це число мають намір збільшити до 1000.

«Якщо раніше це було по 30-40 людей на добу, уже маємо рекордну цифру – 81!

Враховуючи ці темпи, ми розуміємо, що повна завантаженість ліжок, а зараз їх 730 – лише питання часу. Тому ми починаємо розгортати додаткові місця. Усього під ковід їх буде 1000. Станом на сьогодні у нас 488 пацієнтів з пневмоніями, у 458 – з позитивними ПЛР-тестами. 42 людини в реанімації, 12 – на штучній вентиляції легень», – наголошує Олег Самчук.

Він зауважив, що до лікування пацієнтів у Сovid-зоні лікарні швидкої допомоги Львова залучено 35 медичних бригад.

«Ці люди – герої. Уже не перший місяць вони працюють на межі людських зусиль, але зараз щодень їм стає лише важче. А суспільство їм не допомагає! Лише 18% українців – вакциновано. Мізер! І це при тому, що вакцина реально захищає», – каже генеральний директор лікарні.

Олег Самчук зауважив, що із півтисяч пацієнтів із коронавірусом щеплена одна людина.

«А ми не можемо кинути всі ресурси лише на ковід. Є інші хвороби і стани, де потрібна невідкладна допомога. Лише за минулу добу таких до нас звернулося 229. Зроблено 41 операцію! Люди, медична система – не гумова!», – додав він.