Пo 800 стoрiнoк зa вeчiр: п’ятиклaсник зi Львoвa зa рiк прoчитaв мaйжe три сoтнi книг

У Львівській обласній бібліотеці для дітей відзначили десятку найактивніших читачів за минулий 2021 рік.

Про це інформує Твоя Львівщина посилаючись на сайт “Еспресо.Захід”.


Кожен з активних читачів за рік прочитав понад сотню книг. Лідером є п’ятикласник Іван Мотуз, який за рік взяв у бібліотеці 245 книжок. Лише на кілька книжок поступилась Іванові Катруся Драган, яка торік взяла (й повернула) до бібліотеки 206 книг, третім за активністю став Данило Лівий – 189 книг.Зазвичай в бібліотеці за раз можна взяти додому до п’яти книг, проте таким активним читачам йдуть на поступки і видають значно більше книжок.

“У нас є багато постійних читачів, які приходять по книжки щотижня, а то й частіше. Тому цього року ми вирішили відзначити найактивніших читачів спеціальними подарунками, аби підтримати їхню любов до читання, – каже завідувачка сектору абонементів ЛОБД Марічка Романюк. – Іван Мотуз завжди приходить зі списком книг, які хоче прочитати. Він ніколи довго не обирає – має перелік того, що хоче взяти і що є в нашому каталозі. Буває, що за тиждень і двічі приходить. І він справді їх усі прочитує – може розповісти про кожну”.


Мама Івана Мотуза зізнається – раніше вони ходили до інших бібліотек, але там син усе перечитав, тож перейшов до обласної.

“Я не знаю, чи вже минув рік, як ми перейшли в ЛОБД. Крім того, система, по якій працює ця бібліотека, показує лише ті книжки, які він читав один раз. Але є такі, які він перечитував по кілька разів, наприклад, серію “Коти-вояки” прочитав тричі, – розповідає Євгенія Мотуз. – Йому дуже подобається серія про Томека (Альфред Шклярський), пригодницькі книги Жуля Верна. Зараз почав читати доросліші книжки, насамперед – автобіографії відомих людей”.


За словами пані Євгенії, секрет любові до читання простий: ніякого телевізора й ігор на ґаджетах. 

“Наша старша донька також багато читає. Якось було, що вона за літо прочитала три сотні книг, – каже Євгенія Мотуз. – Вони обоє дуже швидко читають. Я теж люблю читати, але читаю повільніше. А Іван сідає й за вечір може прочитати книжку на понад 800 сторінок”.