Львівського депутата оштрафували на 140 грн за проїзд “зайцем” у тролебусі.

Контролери ЛКП «Львівелектротранс» оштрафували за безквитковий проїзд депутатку Львівської міської ради Ольгу Посипанко – інформує “Твоя Львівщина”, посилаючись на видання “Zaxid.net”.

Під час розмови з контролерами вона намагалась скористатися зв’язками у міській раді, щоб уникнути штрафу.

Інцидент трапився у тролейбусі “29”, що курсує від аеропорту до Львівського національного університету ім. Івана Франка. 41-річна депутатка Львівської міської ради від «Європейської солідарності» їхала без квитка. У момент, коли в тролейбус зайшли контролери, Посипанко спробувала придбати квиток. Однак контролери зафіксували безквитковий проїзд пасажирки і оштрафували її на 140 грн.

У ЛКП «Львівелектротранс»підтвердили інформацію про такий випадок. Зі слів бригадира контролерів відділу контролю ЛКП «Львівелектротранс» Андрія Фока, інцидент трапився близько 15:30 у вівторок, 6 квітня.

«Контролери виявили пасажирку, яка намагалася придбати проїзний квиток під час перевірки, пояснюючи це тим, що розмовляла по телефону і не мала змоги придбати квиток раніше. Під час контролю поводила себе дещо зверхньо, посилаючись на різні знайомства з посадовими особами у міській раді. Своє посвідчення [депутата] показувала нечітко, потім по фото встановили, що це дійсно депутат міської ради», – розповів Андрій Фок.

Контролери виписали Ользі Посипанко 140 грн штрафу, який вона сплатила відразу ж на місці.

Окрім того, судячи з фото, яке вдалося зробити під час контролю, депутатка Ольга Посипанко перебувала у тролейбусі з опущеною на підборіддя маскою, що заборонено чинними карантинними обмеженнями.

Пізніше повне відео суперечок депутатки з контролерами опублікував один з львівських Telegram-каналів.

Сама Ольга Посипанко не заперечувала свою спробу безквиткового проїзду у тролейбусі, але відмовилась від будь-яких коментарів. «Мені немає що говорити про той випадок», – заявила депутатка.

Згідно зі ст.34 закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутати мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Водночас у постанові Кабміну, яка регулює умови безкоштовного проїзду, вказано, що депутати мають право на цю пільгу, якщо міська рада видасть їм відповідні проїзні квитки. У Львові мерія депутатам проїзних квитків поки не видавала.