Коли почнеться третя хвиля COVID-19 в Україні: лікар дав прогноз

Епідемія коронавірусу в Україні пройде трьома хвилями і орієнтовно закінчиться у 2022-му році.

Такий прогноз на основі моделі іспанського грипу 1918-го року дав головний лікар одного з діагностичних медичних центрів Львова Тарас Жиравецький, передає ТСН.

“Перша хвиля була маленькою, під час якої перехворіли 5-10% населення. Зараз у нас друга хвиля, яка почалася практично в серпні, і теоретично вона повинна досягти піку десь в кінці січня – на початку лютого. Впродовж наступних 5-6 місяців ми будемо спостерігати падіння цієї хвилі. Відповідно, будемо опускатися вниз, тобто кількість випадків і госпіталізацій буде меншою”, – прогнозує лікар.

Жиравецький зазначив, що на даний момент в Україні йде тенденція до наростання госпіталізації, а до середини літа 2021 року буде спад. За його словами, третя хвиля почнеться в серпні 2021 року.

“Потім може бути так само, як і цього літа – орієнтовно два місяці легких, де буде мало випадків реєструватися і менше госпіталізацій, а потім, десь в середині серпня, теоретично, повинна прийти третя хвиля, під час якої можуть перехворіти 25-30% населення. І вона триватиме приблизно 6-8 місяців. Якщо орієнтовно, то в березні цього року почався коронавірус, а в 2022 році повинен зникнути”, – резюмував лікар.