Йому аплодує вся Україна: Директор школи подав в суд на МОЗ з вимогою визнати незаконим наказ про обов’язкову вaкцинaцiю

Освітянин за вакцинацію, але вважає, що при цьому треба дотримуватися закону.

Директор спеціалізованої школи №210 Оболонського району Києва Дмитро Ламза подав судовий позов до Окружного адміністративного суду м. Києва. Відповідачем по справі є Кабмін, третьою стороною виступає Профспілка працівників освіти й науки України. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Головна вимога позову: повернути конституційні права педагогам, визнавши протиправними та нечинними положення підпункту 15-1 пункту 3 та підпункту 10 пункту 3-5 Постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. №1236 у редакції від 24.09.2021 р.

«Напередодні Дня вчителя посадовці будуть говорити гарні та чуттєві слова про те, як вони люблять та поважають вчителів. Будуть говорити, що вчителі – дуже важлива професія і тому подібне. І в той же час будуть займатися геноцидом вчителів. Я – освітянин і не буду мовчати, коли страждають мої колеги та друзі! Колектив, який я очолюю, занепокоєний подіями, що відбуваються навколо освіти; школи закривають на дистанційне навчання, а деякі школи взагалі закривають і переводять працівників у відпустку за свій рахунок. То про яке свято можна говорити?», – запитує Дмитро Ламза.

Директор вважає подання зазначеної заяви відповідальним кроком щодо своїх колег, «конституційні права яких порушуються державою». Дмитро Ламза впевнений, що його позов матиме резонанс, і «посадовці схаменуться щодо неправомірних дій по відношенню до трудових колективів».

При цьому освітянин підтримує вакцинацію і вважає, що вона потрібна.

«Чому в сучасній правовій країні все робиться не по закону? Хто придумує вигадані відсотки і чому саме 80 %, а не якийсь інший відсоток?», – запитує він.

Дмитро Ламза вважає, що освітянам не дають працювати, від чого «страждають люди, а головне – діти». Освітянин упевнений, що в цій ситуації треба діяти.