Міністерство охорони здоров’я продовжить карантин в Україні як мінімум до початку осені.
Зараз готують нові правила. Влада збирається ввести новий варіант карантину, поділивши Україну на чотири зони в залежності від епідеміологічної ситуації.
Зараз діє адаптивний карантин, коли ослаблення або посилення обмежень вводяться з урахуванням ситуації в області, а не по всій країні.
З 31 липня, як пояснили в МОЗ, в Україні запрацює інша система карантину, яка передбачає поділ регіонів України на чотири зони в залежності від поширеності захворювання.
Регіони з найбільшою кількістю хворих будуть віднесені до так званої червоної зони, з найменшою – зеленої. На ці зони будуть ділитися не тільки області, але також райони і населені пункти.
“Червона – жорсткий карантин, який у нас діяв наприкінці березня – на початку квітня. Зелена зона, жовта зона і помаранчева зона – це більш легкі, де обмежують певну діяльність, але не повністю закривають. При дотриманні протиепідемічних вимог буде працювати більшість сфер економіки”, – пояснив головний санлікар Віктор Ляшко.
Ідею зонування з різними підходами до боротьби з поширенням хвороби схвалив президент Володимир Зеленський, однак закликав не поспішати продовжувати карантин більше ніж на місяць.
“Усі вже втомилися від цього карантину. Потрібні чіткі рамки, як ми його продовжимо, щоб у людей були можливості для життя в безпеці, щоб міг функціонувати бізнес, щоб економіка не стояла на паузі. Тому спочатку продовжуємо в місяць, але не більше”, – сказав Зеленський.
Тоді в МОЗ встановили нову дату закінчення карантину на 1 вересня. При цьому, навіть якщо карантин буде продовжений і після настання цієї дати, українські школи відкриються в перший день осені.
Як працюватимуть школи
Міністерство освіти і науки працює над кількома планами на майбутній навчальний рік, реалізація яких буде залежати від епідеміологічної обстановки.
З 1 вересня українські школи запрацюють у звичайному режимі, а закриття навчальних закладів можливе тільки в районах червоної зони.
Ляшко підкреслив, що “тотального закриття” шкіл у всій Україні не буде, якщо “не буде перевищено епідпоріг щодо грипу і грипоподібних захворювань”. Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій пояснив, як буде виглядати навчання:
- низький рівень захворюваності – навчання буде проходити у звичайному режимі
- високий рівень захворюваності – навчання буде дистанційним
- середній рівень захворюваності – навчання буде в змішаній формі (дистанційно і в освітніх установах, з дистанціюванням і гігієнічними заходами)
У комітеті кажуть, що, швидше за все, в Україні буде третій сценарій, і назвали рекомендації щодо організації навчального процесу:
- соціальне дистанціювання і використання засобів індивідуального захисту
- скасування масових заходів та екскурсій
- заборона на масові зібрання, збори педколективів – у дистанційній формі
- поділ потоків школярів
- окремі види занять рекомендують проводити на свіжому повітрі
- для людей з групами ризику (з хронічними, легеневими захворюваннями, діабетом) рекомендуватимуть екстернатну або дистанційну форму навчання
- іноземні студенти зможуть приїхати на навчання в Україну
Глава МОЗ також повідомив, що до навчальних закладів буде заборонений вхід особам без масок, у класах і аудиторіях буде зберігатися запас антисептиків, а у викладачів і учнів будуть обов’язково вимірювати температуру.
Дітей і вчителів з температурою вище 37,3 пропускати не будуть. Крім того, не виключений перехід шкіл на роботу в кілька змін для того, щоб у класах було менше людей і школярам було б простіше дотримуватися соціальної дистанції.