З 1 травня всіх українців переведуть на річний газовий контракт

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), опублікувала проєкт постанови, яким зобов’язала всі газопостачальні компанії до 25 квітня опублікувати на своїх сайтах ціни на газ для споживачів, які будуть діяти з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.


Постанову оприлюднили на сайті регулятора.


НКРЕКП опублікувала проєкт постанови, що регулює річний контракт на постачання газу для населення, який за замовчуванням отримають всі споживачі з 1 травня 2021 року. Проєкт планують остаточно затвердити 7 квітня. До цього часу положення проєкту постанови можуть бути змінені.


У проєкті зазначено, що всі газопостачальні компанії зобов’язані до 25 квітня опублікувати на своїх сайтах ціни на газ для споживачів, які будуть діяти з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.


Також газовим компаніям не заборонено пропонувати громадянам і місячні тарифи на газ.


Для переходу споживач повинен буде подати відповідну заявку. Крім того, споживач має право перейти до іншого постачальника газу в будь-який момент дії річної ціни.

Водночас, зазначається у документі, постачальник матиме право відмовити споживачеві у поверненні на річний контракт після того, як він вирішив перейти на місячну ціну. Також постачальник зможе не прийняти на обслуговування споживача, який до цього перейшов до іншого постачальника.

Зазначається, що остаточно затвердити зміни до Правил постачання газу і Типового договору поставки природного газу побутовим споживачам планується 7 квітня. До цього часу положення проєкту постанови можуть бути змінені.