Зарплати медикам в Україні підвищили заднім числом: хто отримає 20 тис. гривень

Медичним працівникам в Україні підвищили зарплати. Тепер лікарі з вищою освітою мають отримувати не менш ніж 20 тис. грн, а медпрацівники з неповною вищою освітою (наприклад, медсестри) – не менше 13,5 тис. грн. Рішення ухвалили “заднім числом” – з 1 січня 2022 року. Тобто оновлені зарплати лікарі отримають уже в лютому.


Про це йдеться в ухвалі Кабінету міністрів. Документ затвердили 12 січня на засіданні, яке транслювалося на урядовому каналі на YouTube. Задля підвищення зарплат програму медичних гарантій (гроші, які лікарні одержують із держскарбниці) збільшили на 33,8 млрд грн, – пише Оbozrevatel.

У документі зазначено, що мінімальний розмір зарплат для медиків, який керівники установ мають забезпечити в обов’язковому порядку, становить:

  • 13 500 грн – для спеціалістів із базовою вищою та неповною вищою медичною освітою;
  • 20 000 грн – для лікарів та професіоналів із вищою немедичною освітою, допущених до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я.

Крім того, такі зарплати отримають лише ті, хто повністю виконує норми за тривалим робочим часом. Для медиків, чиї норми виявляться невиконаними, зарплати будуть “пропорційно” нижчими.

В Україні середня зарплата лікаря навесні 2021-го становила лише 14,6 тис. грн, підрахували в grc.ua. І це при тому, що половина роботодавців пропонує ще менше – від 10 тис. грн. На суттєві збільшення можуть розраховувати тільки ті медики, які працюють з хворими на коронавірус.

Однак із надбавками не обійшлося без проблем. Так, найбільше доплати до зарплати серед працівників медустанов отримали їхні керівники. Наприклад, директор одного з медичних центрів Миколаєва в середньому щомісяця доплачував собі оклад майже 90 тис. грн. Водночас санітарки, яких залучали до роботи на швидкій допомозі, там, де був брак медперсоналу, не отримували взагалі нічого.