Батьки львів’янки Вікторії Полюги перерахували 1 мільйон хлопчику зі СМА

Батьки Вікторії Полюги, яка хворіє на рідкісну недугу – спінальну м’язову атрофію (СМА), уже оплатили рахунок клініки в Сан Антоніо та отримали запрошення до США на введення дорогого препарату Золгенсма.

Про це інформує Твоя Львівщина посилаючись на сайт “Твоє Місто”.


Невикористані кошти із рахунку Вікторії вони перерахували іншим хворим діткам зі СМА, зокрема 1 мільйон Павлику Мотичці із села Синевир.


За словами мами дівчинки Мар’яни Коцовської, зараз родина чекає на візи. Щойно вони їх тримають, то зможуть полетіти до США.

“Ми вже оплатили рахунок клініки, оскільки боялися, що можуть зрости ціни, а також отримали запрошення та подали всі необхідні документи. Зараз чекаємо на візи”, – каже жінка.

Вартість уколу і комісій за здійснення валютно-обмінних операцій, які були оплачені з фонду становить 48 848 641 грн.

Точної дати введення уколу для Вікторії батьки не знають, адже все буде залежати від прибуття в американську клініку. Але це має статись до 10 грудня.


“Наразі робимо все можливе, щоб пришвидшити процес розгляду віз і ми все-таки встигли до 10 грудня потрапити в клініку, оскільки після цього буде відсутня лікарка”, – додав батько Назар Полюга.

Разом з Вікторією до США планують їхати обоє батьків. Скільки їм доведеться пробути там, наразі не відомо.Загалом, за період збору на порятунок маленької Вікторії надійшло 50 683 257 грн.

З тих, що залишилися і не будуть використані для дівчинки, розподілили. Зокрема:

— 462 355 грн перерахували на клініку з платформи GoFundMe

— 1 000 000 грн перерахували на картку мами Павлика Мотички (за згодою батьків, які закрили наш збір) Help.Pavlik.sma

— 146 100 грн (24 875 zl) – це сума на польській платформі Siepomaga і зараз ведуть переговори з цією платформою, щоб цю суму коштів перевели Павлику Мотичці

— 106 126 грн перерахують на рахунок фонду Маріанні Михайловій Save Marianna SMA 2type

— 115 535 грн перерахували діткам зі СМА зі скриньок.